Dva veľké zápasy krátko po sebe: Šampióna Humburgera čaká boj na oboch frontoch

Dočasný šampión strednej váhy RFA Dominik Humburger má pred sebou túto sobotu 16.9. súboj v KSW proti domácemu Poliakovi Michalovi Michalskemu. ...
  • Zdroj: RFA/Matúš Zeťák

Dočasný šampión strednej váhy RFA Dominik Humburger má pred sebou túto sobotu 16.9. súboj v KSW proti domácemu Poliakovi Michalovi Michalskemu. Humburger má aktuálne skóre 7-0 a okrem toho, že je držiteľom titulu v RFA, sa pokojne v dohľadnej dobe môže stať prvým českým alebo slovenským šampiónom najlepšej európskej organizácie KSW.

FOTOGALÉRIA: Šampióna Humburgera čaká boj na oboch frontoch

O necelé dva mesiace potom zabojuje o normálny titul proti Davidovi Hoškovi, s ktorým sa prestreľoval na sociálnych sieťach ešte pred Hoškovým súbojom s Michalom Glosom. Ich šampiónsky duel sa uskutoční na špeciálnom galavečeri RFA x IAF, ktorý prebehne 11.novembra. Vstupenky sú dostupné v sieti Ticketportal.cz.

Titulová šanca v KSW je blízko

Po prehre Štefana Vojčáka s Darkom Stošičom je Dominik Humburger suverénne najlepším neporazeným českým alebo slovenským bojovníkom naprieč všetkými váhami. Nula na konte prehier je benefit, ktorý si veľmi cenia všetky svetové organizácie, a preto aj prístup k bojovníkom bez prehry býva zvyčajne úplne iný. V rámci poľskej organizácie má Dominik dva zápasy a v oboch predviedol presvedčivé víťazstvá. O dočasný titul RFA bojoval proti Robertovi Maciejowskemu, ktorého KSW vypožičalo na poslednú chvíľu. Proti bojovníkom z tejto organizácie má teda skóre 3-0 a za prepdokladu, že nevyspytateľného Poliaka zdolá, nie je vylúčené, že ďalší zápas Humburgera v KSW bude už o titul.

Tri šampiónske zápasy počas jedného večera

Po oznámení termínu 11.11., ktorý mali organizácie Real Fight Aréna a I Am Fighter spoločný, prišlo k vzájomnému kompromisu. Vedenia organizácií spojili sily a usporiadajú v Prahe špeciálny galavečer, kde si zmerajú sily bojovníci z oboch organizácií vo vzájomných súbojoch. Okrem toho však uvidíme tri titulové zápasy. O opasok ťažkej váhy IAF zabojuje Yevhenii Orlov proti víťazovi sobotňajšieho duelu Cverna vs. Závoda. Kontroverzný Tadeáš Růžička sa po dlhšej dobe vráti do boja v šampiónskom súboji s Jacobom Mikulom a o titul strednej váhy zabojuje Humburger s Davidom Hoškom.

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});