Fantázia! Beňuš získal medailu, Paňková vo finále neuspela

Slovenský reprezentant vo vodnom slalome Matej Beňuš (35) skončil v C1 na úvodnom podujatí Svetového pohára v Augsburgu na druhom mieste.

"Bolo dnes krásne vidno, aké vie byť všetko jednoduché a zároveň aj ťažké," uviedol Slafkovský. "Ja som vo finále ukázal, aký je vodný slalom náročný a čo všetko sa môže stať od prvej bránky. Bohužiaľ, na tej štvorke som mal takú vodu, že som videl, že nemám priestor dostať tam telo, chcel som ešte niečo vymyslieť, aby som sa tam zmestil. Nasledovalo to aj do päťky, ktorú som ledva stihol. Potom to už bolo v zásade jedno. Chcel som to dobojovať so cťou, ale to už sa mi vôbec nepodarilo. Žiaľ, aj také sú dni. Keď sa nedarí, tak už poriadne. Som spokojný s tým, čo som predviedol v semifinále, vo finále je to už o detailoch a tie neboli dnes v môj prospech. Bič však plieska až na konci sezóny."

Kanál v Augsburgu bol zradný, viacerí pretekári "bojovali" s vodou a meniacim sa prúdom. Pred bránami finále tesne zostal Marko Mirgorodský. V semifinále skončil s jedným ťukom na 11. priečke (+5,08), teda prvý pod čiarou. Od postupu ho delilo iba 48 stotín.

Paňková postúpila do elitnej desiatky siedmym najlepším časom v semifinále. Vo finále išla úvodné bránky natesno a ťukla trojku, štvorku i sedmičku. Osemnásťročná pretekárka sa snažila stratu dohnať a jazdila potom čisto. Do kombinácie 15. a 16. bránky však prišla neskoro a musela sa do nich vracať. V cieli sa zaradila na priebežnú štvrtú pozíciu, napokon klesla ešte o štyri priečky. Za Foxovou zaostala o 19,43 s.

Na snímke slovenský vodný slalomár Alexander Slafkovský.
Do finále C1 traja Slováci, Slafkovský v semifinále najlepší Zobraziť článok

Paňková sa štvrtýkrát v kariére dostala do finále SP: "Nerozmýšľala som o tom, že som spravila hneď v úvode ťuky, snažila som sa ísť aj po nich naplno. Po zmene programu bol dosť krátky čas na regeneráciu. V nedeľu sa plánujem zúčastniť na  kajak krose," uviedla slovenská "obojživelníčka". V Augsburgu sa predstavila aj v K1, kde štartovala namiesto Soni Stanovskej a skončila na 17. mieste. Vo finále C1 bola jedinou slovenskou zástupkyňou. Emanuela Luknárová inkasovala v semifinále 50-sekundový trest a skončila na 26. mieste (+69,57).