Tréner slovenských mladíkov Martin Dendis: Po výprasku od USA pobavil jednou vetou

Taký štart do majstrovstiev sveta si nepredstavovali ani v najhoršom sne. Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov prehrala v prvom ...
  • Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Taký štart do majstrovstiev sveta si nepredstavovali ani v najhoršom sne. Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov prehrala v prvom stretnutí turnaja vo fínskom Espoo s USA vysoko 0:9. V každej tretine inkasovali slovenskí mladíci po tri góly.

FOTOGALÉRIA: Martin Dendis

Obhajcovia titulu mali zápas od prvých sekúnd jasne v rukách, po rýchlych góloch ho potom už iba kontrolovali.

„Nepodarilo sa nám zachytiť úvod zápasu, inkasovali sme rýchly gól. Vzápätí prišlo aj vylúčenie a gól na 0:2, Američania mali dobrý štart a my sme im neznechutili hokej tak, ako sme chceli,“ začal svoje hodnotenie pre hockeyslovakia tréner Slovákov Martin Dendis.

Slovenský brankár Marcel Melicherčík.
Po konci finále vyplávala pravda na povrch: Prečo Spišiakom chýbala brankárska jednotka? Zobraziť článok

Potom ale všetkých novinárov prekvapil. Na výprasku od Američanov totiž našiel aj niečo pozitívne, čo sa najmä u zahraničných médií stretlo celkom s humorom. „Keď sa darilo robiť dobré detaily, ako v druhej tretine, tak sme ukázali, že vieme hrať s nimi vyrovnanú partiu,“ zaznelo z úst trénera Dendisa s ohľadom na debakel 0:9 celkom vtipne.

V 21. min totiž viedli Američania už 4:0 a všetkým bolo jasné, že o víťazovi zápasu je rozhodnuté. Obhajcovia od tej chvíli zápas už iba kontrolovali a bavili sa hokejom, čoho výsledkom bolo ďalších päť gólov v našej sieti.

Dcérka je jej najlepšia parťáčka.
Bátovská Fialková otvorene: TOTO bol hlavný dôvod môjho návratu Zobraziť článok

Už dnes čaká jeho zverencov na šampionáte ďalší zápas, keď o 13. hodine nastúpia proti Lotyšsku.