Viktoria Plzeň totálne ponížila Spartu: Krutý debakel!

Futbalisti Plzne zvíťazili v šlágri 24. kola najvyššej českej súťaže nad Spartou Praha vysoko 4:0.

Hostia boli od 52. minúty v početnej nevýhode po druhej žltej karte pre Ladislava Krejčího. Naďalej sú vo vedení tabuľky, no druhá Slavia na nich stráca už len bod. Tretia je práve Plzeň, ktorá zaostáva o deväť bodov. Za hostí hral do 57. minúty slovenský stredopoliar Lukáš Haraslín.

Domáci si vytvorili dvojgólové vedenie ešte pred vylúčením Krejčího.víťazný gól do šatne strelil Tomáš Chorý, na ktorého nadviazal po prestávke Cheick Souare. Krejčí mal prvú žltú kartu za podkopnutie v nadstavení druhého dejstva a rovnaký faul urobil aj v 52. minúte. Tréner hostí Brian Priske pristúpil následne k štvoritému striedaniu, ktorého súčasťou bol aj Haraslín. Krátko po hodine hry však zvýšil Pavel Šulc a na konečný výsledok upravil Chorý. Sparta tak utŕžila ďalšiu ranu po vysokej štvrtkovej prehre v prvom osemfinále Európskej ligy s Liverpoolom (1:5).

Slavia vyhrala v rovnakom pomere nad Teplicami a k mestskému rivalovi sa tak priblížila na rozdiel jedného bodu. V zostave domácich chýbal slovenský útočník Ivan Schranz, ktorý strelil dva góly vo svojich predošlých troch zápasoch. Jeho krajan Michal Tomič nastúpil v 46. minúte.

Slávii, ktorá má spolu so Spartou už istú účasť v skupine o titul, pomohol dvoma gólmi k plnému bodovému zisku Matěj Jurásek. Teplice, za ktoré odohral prvý polčas slovenský útočník Roman Čerepkai, sú deviate so stratou bodu na Liberec.

Na snímke radosť futbalistov Spartaka po strelení gólu.
Naštartoval ich vlastný gól! Spartak nedal Dunajskej Strede šancu Zobraziť článok

Priamy súboj o štrnáste miesto medzi Českými Budějovicami a Zlínom dopadol nerozhodne 2:2. Za domácich odchytal celý zápas Slovak Dávid Šípoš, plnú minutáž mal aj jeho krajan Martin Králik.

Sumáre - 24. kolo:

FC Viktoria Plzeň - AC Sparta Praha 4:0 (1:0)

Góly: 45. a 70. Chorý, 49. Souare, 62. Šulc. ČK: 52. Krejčí (po 2. ŽK)

/L. Haraslín (Sparta) hral do 57. minúty/

SK Slavia Praha - FK Teplice 4:0 (2:0)

Góly: 38. a 42. Jurášek, 57. Wallem, 90.+3. Jurečka

/M. Tomič hral od 46. minúty - R. Čerepkai hral do 46. minúty/

Dynamo České Budějovice - FC Zlín 2:2 (1:1)

Góly: 2. a 75. Suchan - 7. Černín, 90.+1. Janetzký

/D. Šípoš odchytal celý zápas, M. Králik (obaja Dynamo) odohral celý zápas/

Na snímke Mohamed Salah a Bernardo Silva si niečo vysvetľovali počas zápasu.
Boj o titul sa dramatizuje: Liverpool stratil body v šlágri kola Zobraziť článok

Slovenský futbalista Tomáš Suslov
Suslov nabíjal na víťazný gól Verony, Fiorentina mala proti favoritovi smolu Zobraziť článok