Haraslín rozhodol o triumfe Sparty, Prekop ratoval bod pre Bohemians

Futbalisti Sparty Praha si upevnili post lídra v českej lige. V sobotnom dueli 29. kola triumfovali nad Baníkom Ostrava 4:3, víťazný ...

Futbalisti Sparty Praha si upevnili post lídra v českej lige. V sobotnom dueli 29. kola triumfovali nad Baníkom Ostrava 4:3, víťazný štvrtý gól zaznamenal slovenský legionár Lukáš Haraslín krátko po príchode na trávnik. Upravil ním na 4:1, hostia v závere ešte súboj zdramatizovali.

Sparta má na čele tabuľky päťbodový náskok pred Slaviou, ktorá má zápas k dobru.

Z posledného miesta sa pred České Budějovice posunula Karviná, ktorá doma remizovala s Bohemiansom 1:1. Hostia hrali od 39. minúty bez vylúčeného Ondreja Petráka, deľbu bodov zariadil v 59. minúte slovenský útočník Erik Prekop, ktorý sa presadil z pokutového kopu. V desiatich dohrávali aj hráči Zlína, ktorí remizovali na pôde Jablonca 0:0.

Česká liga - 29. kolo:

AC Sparta Praha - FC Baník Ostrava 4:3 (1:0)

Góly: 47. a 52. Kuchta, 41. Birmančevič, 63. HARASLÍN - 54. Krejčí (vl.), 79. Klíma, 85. Kubala

/L. Haraslín nastúpil v 60. min a dal gól- F. Blažek a T. Rigo odohrali celý zápas, M. Rusnák nastúpil v 65. min/

MFK Karviná - Bohemians Praha 1905 1:1 (0:0)

Góly: 54. Budínský - 59. PREKOP (z 11 m), ČK: 39. Petrák (Bohemians)

/D. Holec odohral celý zápas, M. Regáli hral do 78. min, R. Mikuš nastúpil v 78. min, M. Čurma sedel na lavičke náhradníkov - E. Prekop hral do 85. min a dal gól/

FK Jablonec - FC Zlín 0:0

ČK: 37. Pidro (Zlín) po 2. ŽK