Česi odčinili prehru so Slovenskom: Severanom nadelili poriadny debakel!

Českí hokejisti zdolali na juniorských majstrovstvách sveta v Göteborgu Nórsko 8:1 a odčinili úvodnú prehru so Slovákmi (2:6).

Hetrikom sa blysli kapitán Jiří Kulich a útočník Eduard Šalé. Kulich pridal aj jednu asistenciu.

Zverenci trénera Patrika Augustu vyhrali prvú tretinu 2:0 vďaka gólom Kulicha. Severania na začiatku druhej tretiny znížili, ale Aleš Čech a Šalé pridali ďalšie góly národného tímu, ktorý do druhej prestávky skóroval dvakrát.

Slovenská opora v bránkovisku Adam Gajan.
Famózny Gajanov zákrok: Tréner Švajčiarov neveril vlastným očiam! Zobraziť článok

V tretej tretine sa medzi strelcov zapísal Matyas Shapovaliv a krátko po ňom zavŕšilii svoj hetrik Šalé aj Kulich.

Ďalším súperom českých mladíkov v skupine B bude v piatok USA. Zápas sa začne o 17.00.

Na snímke zľava fínsky hráč Oliva Keskinen a nemecký hráč Jakob Weber.
Obrovské prekvapenie na MS: Fíni nezvládli rolu favorita a sú naďalej bez bodu Zobraziť článok