Českí hokejisti podľahli USA: Napriek tomu však majú dôvod na radosť

Česká hokejová reprezentácia prehrala na majstrovstvách sveta juniorov v Göteborgu s USA 3:4 po samostatných nájazdoch.

V treťom zápase v základnej skupine B si pripísali druhú prehru, hoci po prvom góle viedli 2:1 a po druhom 3:2.  Zverenci trénera Patrika Augustu napriek prehre získali istotu postupu do štvrťfinále.

Isaac Howard poslal Američanov do vedenia hneď na začiatku, ale Jakub Štancl ešte do prestávky vyrovnal a Adam Bareš poslal Čechov do vedenia v druhej tretine. Will Smith zakrátko vyrovnal, ale na jeho gól odpovedal Robin Sapoušek.

Smutná správa: Zomrel bývalý futbalový reprezentant a niekdajší hráč Slovana Zobraziť článok

Skóre sa nezmenilo ani po vyrovnávajúcom góle Ryana Chesleyho a zápas napokon rozhodol Howard v siedmej sérii nájazdov.

Český tím odohrá svoj posledný zápas v skupine v nedeľu o 17.00 h proti Švajčiarsku.