Slovenskí juniori majú štvrťfinále na dosah: Ukázali sme veľkú vôľu, hovorí Honzek

Skvelý kolektívny výkon a vynikajúci gólman Adam Gajan (19)! Slovenskí hokejisti do 20 rokov dokázali aj v druhom vystúpení B-skupiny ...

Skvelý kolektívny výkon a vynikajúci gólman Adam Gajan (19)! Slovenskí hokejisti do 20 rokov dokázali aj v druhom vystúpení B-skupiny juniorského šampionátu vo Švédsku naplno bodovať.

Po hladkom triumfe nad Českom 6:2 zdolali aj rovesníkov zo Švajčiarska 3:0. Zverenci kouča Ivana Feneša (46) majú už po dvoch stretnutiach na turnaji na 99 % istú účasť vo štvrťfinále. Naši majú dnes voľný deň a v piatok o 12.00 h nastúpia proti Nórsku.

Tím okolo kapitána Adama Sýkoru vstúpil do zápasu s jasným cieľom - potvrdiť výborný výkon s Českom a pripísať si do tabuľky ďalšie cenné body. Hoci sme v 9. minúte po dorážke útočníka Samuela Honzeka otvorili skóre súboja, väčšiu hernú prevahu mali na hokejkách hráči Švajčiarska.

Navyše, naši mladíci opäť robili zbytočné fauly, ktoré ich stáli v oslabení množstvo síl. Keď už nás Helvéti v defenzíve prehrali, v bránke doslova čaroval skvelý gólman Adam Gajan, ktorý zneškodnil až 36 striel súpera. Nečudo, že ho organizátori vyhlásili za nášho hráča zápasu.

Slovenská opora v bránkovisku Adam Gajan.
Famózny Gajanov zákrok: Tréner Švajčiarov neveril vlastným očiam! Zobraziť článok

Podržal nás Gajan

„Bolo to náročné stretnutie, cítili sme v nohách ešte duel s Českom a Švajčiari hrali iba prvý súboj. Ukázali sme veľkú vôľu, výborne nás podržal gólman Gajan. Dôležité je, že máme ďalšie tri body a ideme ďalej,“ vyjadril sa pre JOJ Šport strelec nášho prvého gólu Honzek, ktorý v druhej tretine nepremenil samostatný nájazd.

Spokojný tréner

Stretnutie sa napokon lámalo až v tretej tretine, kde sme dokázali zvládnuť tlak súpera a v posledných dvoch minútach sme dvakrát skórovali do prázdnej bránky a získali sme veľmi cenné tri body. V praxi to znamená, že na 99 % by sme nemali vo štvrťfinále chýbať.

Ivana má na sociálnej sieti Instagram už viac ako 3 milióny sledovateľov.
Spomínate si na TÚTO sexi Chorvátku? Aj naďalej ohuruje futbalové štadióny! Zobraziť článok

Veľkú spokojnosť z kolektívneho výkonu a ďalšieho cenného skalpu neskrýval po stretnutí kouč Ivan Feneš. „Víťazstvo sa rodilo veľmi ťažko, naozaj sme sa veľmi natrápili. Najmä oslabenia nás stáli veľmi veľa síl. Musím však chalanov za kolektívny výkon pochváliť.

Za 24 hodín sme odohrali dva náročné zápasy a som rád, že sme ich zvládli. Teší nás to,“ reagoval Feneš.

Kapitán Škriniar dorazil do Senca vo víťaznej nálade. Jeho Paris SG sobotný duel na ihrisku Stade Reims vyhral.
Slovenskí futbaloví milionári: Rebríčku kraľuje Škriniar s gigantickým platom! Zobraziť článok