Molčan získal pre Slovensko prvý bod: Hral som maximálne koncentrovane

Slovenskí tenisti vedú po úvodnej dvojhre duelu 1. svetovej skupiny Davisovho pohára nad domácim Gréckom 1:0.
  • Zdroj: SITA/Branislav Bibel

O prvý bod pre tím kapitána Tibora Tótha sa na harde v Aténach postaral Alex Molčan, ktorý deklasoval Alexandrosa Skorilasa 6:1, 6:1. V druhom singli nastúpili proti sebe Stefanos Tsitsipas a Lukáš Klein.

Molčan od úvodných minút duelu so Skorilasom potvrdzoval úlohu favorita. Najlepší slovenský singlista trikrát prelomil podanie súpera a v prvom sete si vybudoval rozhodujúci náskok 5:1. Skorilas, ktorý je vo svetovom rebríčku ATP o vyše 600 miest nižšie ako Molčan, pôsobil nervóznym dojmom. Nefungovalo mu prvé podanie a vo výmenách robil príliš veľa nevynútených chýb.

Novak Djokovič vo finále nedal Ruudovi šancu.
Djokovič neprestáva udivovať: Mení názor?! TOTO povedal o očkovaní Zobraziť článok

Aj druhé dejstvo bolo v réžii slovenskej jednotky, ktorej vychádzali kombinácie úderov. Vďaka brejku vo štvrtom geme odskočil Molčan Grékovi na 3:1 a zápas už s prehľadom dotiahol do úspešného konca. Za stavu 5:1 premenil vďaka esu hneď prvý mečbal a pripísal si na konto tretie daviscupové víťazstvo.

"Hral som maximálne koncentrovane. Snažil som sa nepozerať na to, že vo svetovom rebríčku som oveľa vyššie ako moj súper. Títo hráči sa často dokážu pred búrlivým domácim publikom vyhecovať, no nedovolil som mu, aby sa dostal k svojej hre. Hrať na historickom, krásnom štadióne bol pre mňa veľký zážitok. Teší ma, že som získal prvý bod, dúfam, že Lukimu sa teraz bude hrať ľahšie," uviedol Molčan v prvom pozápsovom interview.

Andy Murray sa v Madride rozlúčil s turnajom už po 1. kole.
Murray vynechal pre zápas pohreb svojej starej mamy: Ospravedlňujem sa svojej rodine Zobraziť článok