Lukáš Klein prvýkrát v kariére v 2. kole na grandslamovom turnaji: Pomáha láska či nový tréner?

V 25-ich rokoch a na druhý pokus to dokázal!  Lukáš Klein po výhre nad Kórejčanom Soon-woo Kwonom 7:6, 4:6, 7:6, 6:3 postúpil do druhého ...

V 25-ich rokoch a na druhý pokus to dokázal! Lukáš Klein po výhre nad Kórejčanom Soon-woo Kwonom 7:6, 4:6, 7:6, 6:3 postúpil do druhého kola na grandslamovom turnaji. Na Australian Open 2024 je tak jediným zástupcom Slovenska v dvojhre.

FOTOGALÉRIA: Klein prvýkrát v kariére v 2. kole na grandslamovom turnaji

Rodák zo Spišskej Novej Vsi zaznamenal prvé víťazstvo v hlavnej súťaži na podujatí veľkej štvorky. V roku 2022 v grandslamovej premiére vo Wimbledone prehral po päťsetovom boji s domácim Liamom Broadym. „Prvý set bol z oboch strán nervóznejší. Boli tam chyby, ale vyhrať prvý zápas v hlavnej súťaži na grandslamovom turnaji je skvelý pocit. Mal som sebavedomie z úspešných duelov v kvalifikácii a veľmi dôležité bolo, že sa mi podarilo otočiť prvý set a zvládnuť aj tajbrejk,“ uviedol v rozhovore pre Slovenský rozhlas Lukáš, ktorému zjavne robí dobre láska – už hodnú chvíľu tvorí pár s Annou Karolínou Schmiedlovou, ale aj obnovená spolupráca s Karolom Kučerom. Bývalý politik viedol Kleina v ranej fáze jeho kariéry, takže sa poznali.

Klein má v úvode sezóny sľubnú formu. Na turnaji ATP v Brisbane postúpil z kvalifikácie do 2. kola a vyradil ho Talian Arnaldi, ktorému podľahol vo vyrovnanom zápase v troch setoch. V druhom kole bude jeho súperom šiesty nasadený Nemec Alexander Zverev, ktorý zdolal v nemeckom derby krajana Dominika Köpfera 4:6, 6:3, 7:6 (3), 6:3. A to bude už tvrdší oriešok ako Kwon!

Slovenský tenista Lukáš Klein odvracia loptičku Juhokórejčanovi Soon-Wo Kwonovi v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open.
Klein žiari na Australian Open: Prvý grandslamový triumf kariéry! Zobraziť článok