Švajčiari na neutrálnej pôde rozobrali Bielorusko, Turecko otočilo zápas v Arménsku

Futbalisti Švajčiarska úspešne vstúpili do kvalifikácie ME 2024. V dueli I-skupiny deklasovali na neutrálnej pôde v Novom Sade Bielorusko 5:0. Helvéti rozhodli o osude stretnutia už v úvodnej polhodine, keď Renato Steffen zaznamenal hetrik, ďalšie góly pridali po zmene strán Grant Xhaka a Zeki Andouni.

FOTOGALÉRIA: Kvalifikácia EURO 2024

V druhom zápase skupiny Izrael doma remizoval s Kosovom 1:1. V „déčku" zvíťazili Turci v Jerevane nad domácim Arménskom 2:1. Hostí nezlomil rýchly vlastný gól a podarilo sa im otočiť skóre, o zisku troch bodov rozhodol v 63. minúte Kerme Aktürkoglu.

Škóti zvíťazili v úvodnom zápase A-skupiny nad Cyprom 3:0. V glasgowskom Hampden Parku sa ujali vedenia zásluhou Johna McGinna, ktorý v 21. minúte strelou zblízka prekonal Dimitrisa Dimitrioua. V závere sa dvakrát presadil Scott McTominay.

Na trénera Calzonu sa valí zo všetkých strán vlna kritiky.
Internacionáli reagujú na remízu s Luxemburskom: Calzona ako z inej planéty Zobraziť článok