Petra Vhová po super-G klesla v celkovom poradí SP: Zlepší jej náladu šek na 100-tisíc?

Sen o pódiu v konečnom poradí Svetového pohára je ohrozený. Petru Vlhovú (27) v stredu po zjazde z druhej pozície vytlačila Švajčiarka ...
  • Zdroj: Getty Images

Sen o pódiu v konečnom poradí Svetového pohára je ohrozený. Petru Vlhovú (27) v stredu po zjazde z druhej pozície vytlačila Švajčiarka Gutová-Behramiová a o deň neskôr po super-G z tretej Talianka Brignoneová.

FOTOGALÉRIA: Petra Vlhová

Vlhová na ne stráca 142, resp. 44 bodov a cez víkend musí v slalome i obráku výrazne bodovať, ak chce byť piatykrát v rade dekorovaná na pódiu. Náplasťou jej však môžu byť finančné odmeny. V hre je totiž ešte cca 100 000 eur pre víťazku oboch disciplín!

Gutová-Behramiová získala už štvrtý malý glóbus za super-G. Poslednú ženskú trofej končiacej sa sezóny si vybojovala vo finálovej súťaži v andorrskom Soldeu, keď ju vyhrala s náskokom 22 stotín pred Brignoneovou, tretia bola Nórka Mowinckelová (+0,47 s).

„Bolo to o emóciách. Získala som glóbus, Nicole Schmidhoferová dnes ukončila kariéru. Neustále plačem, ale je to príjemný pocit,“ povedala po súťaži Gutová-Behramiová.

Držiteľka veľkého krištáľového glóbusu Američanka Shiffrinová mala 14. najrýchlejší čas. Slovenská lyžiarka na 20. priečke (+2,08) v redukovanom finále nebodovala a v celkovom poradí SP klesla priebežne na 4. miesto. Škoda, lebo každý bod môže byť dôležitý...

Petrine najsilnejšie disciplíny sú však odjakživa slalom a obrovský slalom. V hre je ešte 200 bodov, a tak víkend bude pre slovenského fanúšika veľmi zaujímavý. Z hľadiska výkonnosti, psychickej pohody a tlaku je pravdepodobné, že sa Vlhová reálne pobije o tretiu priečku v SP a dve druhé miesta v konečnom hodnotení zostávajúcich disciplín.

Z hľadiska financií na tom nie je až tak zle. V tejto sezóne zarobila zatiaľ 238 920 švajčiarskych frankov (245 625 eur). Ak by cez víkend zvíťazila v oboch točivých disciplínach, sumu by zvýšila o 100 000 CHF (102 800 eur). Na porovnanie - rekordérka v počte víťazstiev v SP Shiffrinová si na prémiách prilepšila o 903 200 CHF (928 549 eur).

ČO JU EŠTE ČAKÁ:

sobota 18. marca (9.00 a 12.00): slalom

nedeľa 19. marca (9.00 a 12.00): obrovský slalom

Dvojnásobná olympijská víťazka Tiril Eckhoffová.
Dvojnásobná olympijská víťazka končí kariéru: Biatlon bol môj život! Zobraziť článok