Zbytočne vyhasol ľudský život: Potýčka fanúšikov vyústila v smrť muža († 60)

Tragédiou sa skončil stredoškolský basketbalový zápas v americkom štáte Vermont.
  • Zdroj: iStock

Tragédiou sa skončil stredoškolský basketbalový zápas v americkom štáte Vermont.

Počas súboja medzi ôsmakmi škôl v mestách Alburgh a St. Albans sa totiž do seba pustili diváci v hľadisku, výsledkom potýčky bola smrť 60-ročného muža. Podľa polície bola obeť zapojený do bitky. Dvojtisícové mestečko Alburgh leží na hranici USA a Kanady, štvornásobné väčší St. Albans je vzdialený približne 30 kilometrov.

Polícia prišla na miesto incidentu až po skončení masovej bitky fanúšikov, pričom viacerí účastníci bitky už opustili priestory haly. Podľa bezpečnostných zložiek Russell Giroux vyhľadal pomoc, no po prevoze do nemocnice ho lekári vyhlásili za mŕtveho. Prípad teraz čaká policajné vyšetrovanie, viac napovie súdna pitva zosnulého.

"Nemôžeme síce hovoriť o udalostiach v tomto konkrétnom prípade, no všeobecne by stredoškolský či vysokoškolský šport mali slúžiť na vzdelávanie a byť prospešné pre študentov-športovcov. Diváci, ktorí sa nedokážu vhodne správať, by mali dostať zákaz účasti na takých podujatiach a mali by čeliť trestným obvineniam," myslí si Jay Nichols, šéf Asociácie riaditeľov škôl v štáte Vermont.

Na snímke zranený útočník PSG Kylian Mbappe.
Maródka PSG sa prehlbuje: Na listine zranených už aj Mbappé! Zobraziť článok

Odporúčame z TIVI.sk
 
});