Zo zámoria prišla radostná správa: Nemec posilní Slovensko na šampionáte!

Slovenský hokejový obranca Šimon Nemec (18) sa pripojí k reprezentačnému tímu na MS hráčov do 20 rokov. Potvrdil to klub zámorskej AHL ...

Slovenský hokejový obranca Šimon Nemec (18) sa pripojí k reprezentačnému tímu na MS hráčov do 20 rokov. Potvrdil to klub zámorskej AHL Utica Comets, v ktorom pôsobí od začiatku sezóny 2022/2023.

Fotogaléria

Nemec je od draftu 2022 súčasť organizácie New Jersey Devils, klub NHL sa nedávno takisto súhlasne vyjadril ohľadom jeho účasti na MS "dvadsiatok."

Juraj Slafkovský (vpravo) sa teší po strelení gólu.
Montreal poslal Slovákom odpoveď: Budeme mať Slafkovského na MS? Zobraziť článok

Definitívu prinieslo až stredajšie stručné vyjadrenie farmárskeho klubu "diablov" Utica Comets na sociálnych sieťach. Nemec odohral v doterajšom priebehu sezóny 19 zápasov, v ktorých si do štatistík pripísal 2 góly, 5 asistencií a 6 plusových bodov.

Pre 18-ročného obrancu pôjde o tretiu účasť na MS hráčov do 20 rokov. V sezóne 2021/2022 nastúpil za SR v oboch zápasoch predčasne ukončeného turnaja. V jeho letnej dohrávke už neštartoval. Slovensko reprezentoval na dvoch šampionátoch mužov, štartoval aj v olympijskej kvalifikácii a na ZOH v Pekingu, kde prispel k zisku bronzových medailí.

Adam Ružička (vpravo) oslavuje so spoluhráčmi gól.
Skvelý Ružičkov zápas: Dva body a prsty mal aj vo víťaznom góle Zobraziť článok

Okrem Nemca by sa na MS "20" mali predstaviť aj ďalší dvaja mladí obrancovia, ktorí patria do organizácie New Jersey Devils - Luke Hughes (USA) a Topias Vilen (Fínsko).

Odporúčame z TIVI.sk
 
});