Slovenský hokej môže na drafte opäť zažiariť: Dvorský i Honzek mieria medzi elitu! Expert reaguje

Slovenskí hokejoví útočníci Dalibor Dvorský (17) a Samuel Honzek (18) v aktuálnej sezóne dávajú o sebe vedieť a svojimi výkonmi zaujali ...

Slovenskí hokejoví útočníci Dalibor Dvorský (17) a Samuel Honzek (18) v aktuálnej sezóne dávajú o sebe vedieť a svojimi výkonmi zaujali aj expertov.

Fotogaléria

Logan Horn z portálu The Hockey Writers zaradil oboch Slovákov do svojho decembrového rebríčka najväčších nádejí pred budúcoročným draftom nováčikov do zámorskej NHL. Dvorského umiestnil na 6. pozíciu a Honzeka na 23. priečku.

"Dvorský podáva pôsobivé výkony proti mužom v druhej najvyššej švédskej súťaži, kde zbiera takmer pol bodu na zápas. Hráva aj v najvyššej juniorskej lige, kde jasne prevyšuje rovesníkov a má priemer takmer dva body na zápas. Doposiaľ ukázal v mužskej súťaži slušné bránenie, hokejové videnie aj prácu s pukom, najmä v presilovkách. Má rezervy v prechode do útočného pásma, ale keď už je tam, je pre súperov hrozbou vďaka schopnostiam kontrolovať puk a rozdávať presné prihrávky," napísal Horn o 17-ročnom centrovi tímu AIK Štokholm.

O výkonoch 18-ročného krídelníka Honzeka uviedol: "Odkedy si ho klub Vancouver Giants vybral v tomto roku z 10. miesta na Vstupnom drafte CHL, Honzek bol vo svojej prvej sezóne v Severnej Amerike pôsobivý. Momentálne je najproduktívnejší hráč Giants a patrí aj medzi najlepších hráčov v celej WHL. Hráva a darí sa mu v presilovkách aj v oslabeniach. Súperovi obrancovia často nedokážu konkurovať jeho veľkosti a sile." Honzek v doterajších 27 zápasoch sezóny v kanadskej juniorskej WHL nazbieral v drese Vancouveru Giants 39 bodov (15+24).

Horn pri Dvorskom vyzdvihol jeho hokejové videnie a schopnosť zorientovať sa v útočnom pásme, na Honzekovi sa mu najviac páči jeho korčuľovanie a súťaživosť. V súvislosti s budúcoročným draftom do NHL podľa neho stoja za zmienku aj ďalší dvaja slovenskí útočníci - Alex Čiernik a Ondrej Molnár.

Otrasený Juraj Slafkovský odchádzal na striedačku Montrealu.
Slafkovský vystrašil celý Montreal: Po zákroku Schenna zostal ležať nehybne na ľade Zobraziť článok

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});