Slafkovský vystrašil celý Montreal: Po zákroku Schenna zostal ležať nehybne na ľade

Bol to nešťastný zápas pre celý Montreal. Hokejisti Canadiens viedli ešte po polovici zápasu vo Vancouvri 4:0. Zdalo sa, že zápas bezpečne ...

Bol to nešťastný zápas pre celý Montreal. Hokejisti Canadiens viedli ešte po polovici zápasu vo Vancouvri 4:0. Zdalo sa, že zápas bezpečne zvládnu a naplno zabodujú.

Domáci však znížili, v záverečnej tretiny potom zápas dostali do predĺženia, ktoré už po trinástich sekundách rozhodol Elias Pettersson. Vancouver sa tak napokon tešil z výhry 7:6.

Slovenský útočník Adam Ružička (vľavo) sa tešil z výhry Calgary nad Arizonou 3:2.
Boston prišiel o rekordnú sériu, Ružička sa tešil z výhry Calgary Zobraziť článok

Slovenský útočník Juraj Slafkovský (18) odohral v zápase proti Vancouveru 14:36 minút. Do štatistík si pripísal plusový bod a dva hity. Slafkovský nastúpil v tretej formácii a už v prvej tretine absolvoval nepríjemný hit od Lukea Schenna, po ktorom zostal otrasený na ľade ležať. Na prvý pohľad to s ním nevyzeralo dobre, z ľadu sa iba veľmi ťažko dvíhal. Draftovú jednotku išiel okamžite pomstiť Arber Xhekaj.

Na snímke Dalibor Dvorský.
Slovenský hokej môže na drafte opäť zažiariť: Dvorský i Honzek mieria medzi elitu! Expert reaguje Zobraziť článok