Tréner Luxemburska urobil pre historický postup aj nečakané kroky: Proti Slovákom s trikrát obvineným hráčom!

Kvôli historickému postupu neváhali podniknúť i neštandardné kroky! V kádri reprezentácie Luxemburska sa pred včerajším kvalifikačným ...
  • Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

Kvôli historickému postupu neváhali podniknúť i neštandardné kroky! V kádri reprezentácie Luxemburska sa pred včerajším kvalifikačným zápasom ME so Slovenskom objavil aj tandem hráčov so škandalóznou minulosťou.

Krídelník Gerson Rodrigues (28) čelí obvineniu za údajne trojnásobné ublíženie na zdraví a z urážky polície. Stredopoliara Oliviera Thilla (26) pre zmenu už raz vyradili z národného tímu pre disciplinárne dôvody.

FOTOGALÉRIA: Luxembursko – Slovensko

Obaja sú späť. Tréner Luc Holtz, ktorý je šéfom luxemburskej lavičky neuveriteľných 13 rokov, podnikol aj zúfalé kroky v snahe dosiahnuť premiérový postup na nemecký šampionát. Jeho neočakávané rozhodnutie nominovať dvojicu problémových hráčov prekvapilo fanúšikov. „Sú pravidlá, ktoré musí dodržiavať. Kvôli jeho prehreškom existuje hranica nulovej tolerancie. Už si nemôže nič dovoliť. Momentálne platí prezumpcia neviny. Nie som sudca a neodvažujem sa rozhodnúť,“ povedal tréner na adresu Gersona.

Rodriguesova expartnerka Emilie Bolandová obvinila futbalistu z fyzického napadnutia. Bývalá Miss Luxemburska a influencerka tvrdí, že ju vlani v novembri udrel do tváre, čo hráč poprel. Okrem toho je rodák z Portugalska obvinený aj z verbálneho napadnutia policajtov, keď vraj proti nim použil hanlivé slová. Obvineniu čelí i z ďalšieho napadnutia, v lete minulého roka mal vyraziť mužovi zub. Tretí prípad údajného ublíženia na zdraví sa datuje do roku 2019. Za tieto činy mu hrozí väzenie do dvoch rokov. Gerson sa má postaviť pred súd koncom novembra.

Olivier Thill, druhý omilostený muž, bol z kádra vyradený vlani v novembri. Vtedy tréner Holtz vyhlásil, že pod jeho vedením si už nikdy nezahrá. Dôvodom bolo, že stredopoliar tureckého Eyüpsporu uprednostnil počas zranenia osobného fyzioterapeuta pred reprezentačným. Kouč neskôr objasnil, že bol suspendovaný nie kvôli zmene fyzioterapeuta, ale za nerešpektovanie mužstva. „Sme v situácii, akú sme ešte nikdy nezažili. Máme šancu dostať sa na majstrovstvá. Telefonoval som Olimu a povedal som mu, že teraz musíme dať bokom svoje egá,“ priznal kouč Luxemburska.

Na snímke Milan Škriniar (Slovensko) počas zápasu kvalifikácie ME.
Škriniar si sypal popol na hlavu za prvý polčas: Súperovi sme ponúkali šance! Zobraziť článok

Obaja hriešnici zasiahli do boja už v piatok proti Islandu (1:1). O. Thill odohral posledných 10 minút, Gerson sa zviditeľnil ešte viac. Naskočil do druhého polčasu a po minúte pobytu na ihrisku strelil vyrovnávajúci gól. Mohol byť národným hrdinom, ale vo štvrtej minúte nadstaveného času pri neskorom návrate brankára Runarssona netrafil prázdnu bránku a loptu poslal iba do bočnej siete.