Aj majster tesár sa utne: Najlepšia tenistka sveta predviedla málo vídanú chybu

Neuveriteľná minela. Ženská svetová tenisová jednotka Poľka Iga Swiateková (22) ovládla domáci turnaj vo Varšave bez straty setu. V nedeľu ...
  • Zdroj: Northfoto

Neuveriteľná minela. Ženská svetová tenisová jednotka Poľka Iga Swiateková (22) ovládla domáci turnaj vo Varšave bez straty setu. V nedeľu pred samotným finále však ešte musela dohrávať svoj semifinálový zápas a v tajbrejku predviedla neobvyklú chybu.

FOTOGALÉRIA: Najlepšia tenistka sveta predviedla málo vídanú chybu

Aj majster tesár sa niekedy utne. Dôkazom tohto príslovia je aj súčasná kráľovná ženského tenisu. Tá síce bez väčších ťažkostí triumfovala na domácom turnaji vo Varšave, no v semifinále predviedla školácku chybu.

Pri svojom podaní v tajbrejku si Poľka spravila poriadnu hanbu. Netrafila totiž správnu stranu a loptičku poslala do opačného smeru, ako stála jej súperka.

Ani týmto kiksom sa ale Swiateková nenechala rozhodiť, tajbrejk dotiahla do úspešného konca a Wickmayerovú zdolala 2:0 na sety (6:1, 7:6). Vo finále následne nedala šancu Nemke Siegemundovej, ktorej dovolila uhrať len jeden gem (6:0, 6:1).