Vyjde mu to na druhý pokus? Petr Čech by bol iba druhým brankárom!

Bývalý futbalový brankár Petr Čech aj tento rok usiluje o uvedenie do Siene slávy Premier League.
  • Zdroj: Northfoto

Bývalý futbalový brankár Petr Čech aj tento rok usiluje o uvedenie do Siene slávy Premier League.

FOTOGALÉRIA: Petr Čech

Niekdajší gólman Chelsea a Arsenalu je druhý rok po sebe medzi nominovanými hráčmi. Najúspešnejšia trojica podľa internetového hlasovania, ktoré sa skončí 10. apríla, sa zaradí medzi legendy súťaže. Aktuálne je v anglickej "Hall of fame" 16 futbalistov a dvaja tréneri Alex Ferguson s Arsénom Wengerom.

Spolu s Čechom sa tento rok do 15-člennej nominácie dostali bývalí obrancovia Tony Adams, Sol Campbell, Ashley Cole, Rio Ferdinand, Gary Neville, John Terry a Nemanja Vidič, záložníci Michael Carrick s Yayou Tourém a útočníci Andy Cole, Jermain Defoe, Les Ferdinand, Robbie Fowler a Michael Owen.

Štyridsaťštyriročný Čech v anglickej lige nastúpil do 443 zápasov a vychytal rekordných 202 čistých kont. Za Chelsea, s ktorou okrem iného získal štyri majstrovské tituly, odohral 11 sezón, ďalšie štyri ročníky pridal v drese iného londýnskeho celku Arsenalu. Plzenský rodák ukončil kariéru v roku 2019.

Rekordér v počte štartov za českú reprezentáciu (124) sa môže stať druhým brankárom v Sieni slávy Premier League po Dánovi Petrovi Schmeichelovi. Minulý týždeň bola Čechovi a jeho spoluhráčom z tímu majstrov Európy do 21 rokov z roku 2002 slávnostne odhalená hviezda v Sieni slávy Futbalovej asociácie ČR na Strahove.

Záľuba Kaia Havertza? Osly!
Poriadne divná záľuba hviezdy Chelsea: Upokojujú ho osly! Zobraziť článok

Odporúčame z TIVI.sk
 
});