Emotívna rozlúčka niekdajšieho spoluhráča Martina Škrtela: Kariéru ukončil tak, ako nechcel

Brazílsky futbalista Lucas Leiva (36) bol nútený predčasne ukončiť profesionálnu hráčsku kariéru. Dôvodom sú problémy so srdcom, ktoré ...
  • Zdroj: Instagram @leivalucas

Brazílsky futbalista Lucas Leiva (36) bol nútený predčasne ukončiť profesionálnu hráčsku kariéru. Dôvodom sú problémy so srdcom, ktoré mu diagnostikovali počas pravidelných lekárskych prehliadok.

Škrtel ťahá rodné Ráztočno na vrchol tabuľky.
Martin Škrtel si užíva s rodným Ráztočnom dedinský futbal: Vráti sa do Trnavy ako manažér? Zobraziť článok

Skúsený defenzívny stredopoliar oznámil koniec kariéry na tlačovej konferencii brazílskeho klubu Gremio, kde sa jeho bohatá futbalová púť začala i skončila. „Končím tam, kde by som chcel, ale nie tak, ako by som chcel. Veľmi som dúfal, že sa mi to podarí zvrátiť, ale nestalo sa tak. Moje zdravie je na prvom mieste," citovala emotívneho Brazílčana agentúra AP.

Prvé nepriaznivé výsledky z vyšetrení prišli už pred tromi mesiacmi a od toho momentu bol Leiva nútený pauzovať. Klubový lekár Marcio Dornelles uviedol, že najnovšie vyšetrenia neukázali žiadne zlepšenie jeho stavu: „Tieto vyšetrenia sme ukončili včera a po vyhodnotení jeho fibrózy a rizík súvisiacich s týmto problémom sme Lucasovi povedali, že by nemal pokračovať vo vysokovýkonných aktivitách."

Slovenský futbalista SSC Neapol Stanislav Lobotka.
Lobotka odohral jubilejný zápas za Neapol a pobláznil fanúšika: Geniálna prihrávka trpaslíka! Zobraziť článok

Fanúšikovia si môžu Leivu pamätať najmä z jeho desaťročného pôsobenie v anglickom FC Liverpool, kde dlho hrával spolu so slovenským obrancom Martinom Škrtelom. S tímom vyhral anglický Ligový pohár v roku 2012 a mesto považuje za svoj domov. „Som Liverpoolčan. Ďakujem všetkým fanúšikom na celom svete, som si istý, že mi v tejto fáze môjho života budete aj naďalej fandiť," napísal na sociálnej sieti.

Brazílčan prestúpil z Liverpoolu do talianskeho Lazia Rím v roku 2018 a v roku 2019 získal Taliansky pohár. Do rodného Gremia s vrátil vlani. V národnom drese Brazílie nastúpil na 24 zápasov a strelil dva góly.

 

Odporúčame z TIVI.sk
 
});