Vlhová klesla v celkovom poradí: Shiffrinová nedosiahla na rekordnú výhru

Rakúska lyžiarka Cornelia Hütterová vyhrala piatkový super-G Svetového pohára v Kvitfjelli.
  • Zdroj: TASR/AP

V nórskom stredisku triumfovala s náskokom jednej stotiny sekundy pred Taliankou Elenou Curtoniovou. Tretia skončila Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová (+0,12). Slovenka Petra Vlhová v pretekoch neštartovala.

Hütterová najlepšie zvládla záverečnú pasáž a slávila štvrté víťazstvo v prestížnom seriáli. "Je to pre mňa milé prekvapenie, V tejto sezóne sa mi v super-G nedarilo podľa predstáv, ani vo sveťáku ani na MS vo Francúzsku. Na štarte som mala zmiešané pocity, no vypálilo to najlepšie ako mohlo. Po dojazde do cieľa a pohľade na výsledkovú tabuľu som cítila obrovskú radosť," uviedla v prvej reakcii v televíznom prenose Hütterová, ktorá vybojovala pre rakúske ženské alpské lyžovanie prvý triumf v sezóne.

Gutová-Behramiová sa dostala na druhé miesto celkového poradia SP o 11 bodov pred Vlhovú. Curtontová je na čele priebežnej klasifikácie superobrovského slalomu, keďže Nórku Ragnhild Mowinckelovú klasifikovali až na 14. priečke. Suverénna líderka seriálu je naďalej Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá bola v piatkovej súťaži štvrtá s mankom 16 stotín na víťazku.

Výsledky super-G SP žien v Kvitfjelli:

1. Cornelia Hütterová (Rak.) 1:26,83, 2. Elena Curtoniová (Tal.) +0,01 s, 3. Lara Gutová-Behramiová (Švaj.) +0,12, 4. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,16, 5. Federica Brignoneová (Tal.) +0,29, 6. Tessa Worleyová (Fr.) +0,34, 7. Franziska Gritschová (Rak.) +0,50, 8. Mirjam Puchnerová (Rak.) +0,62, 9. Corinne Suterová (Švaj.) a Stephanie Venierová (Rak.) obe +0,80

Celkové poradie SP (po 30 z 38 pretekov):

1. Shiffrinová 1747 bodov, 2. Gutová-Behramiová 986, 3. Petra VLHOVÁ (SR) 975, 4. Brignoneová 813, 5. Ragnhild Mowinckelová (Nór.) 743, 6. Sofia Goggiová (Tal.) 670

Super-G (6 z 8):

1. Curtoniová 310, 2. Gutová-Behramiová 302, 3. Mowinckelová 290, 4. Hütterová 289, 5. Brignoneová 278, 6. Puchnerová 189

Na snímke slovenská tenistka Kristína Kučová.
Boom slovenských tenisových mamičiek pohol aj Kristínou Kučovou: Čoskoro si chcem založiť rodinu aj ja! Zobraziť článok