Zápas ukrajinskej ligy neustále prerušovali letecké poplachy: Neuveríte, ako dlho duel trval!

Na štyri hodiny a 36 minút sa kvôli leteckým poplachom a opakovaným prerušeniam natiahol zápas ukrajinskej futbalovej ligy medzi Dniprom-1 ...
  • Zdroj: TASR - Lukáš Grinaj

Na štyri hodiny a 36 minút sa kvôli leteckým poplachom a opakovaným prerušeniam natiahol zápas ukrajinskej futbalovej ligy medzi Dniprom-1 a Oleksandrijou.

Podľa BBC šlo o najdlhší duel v histórii súťaže. Domáci tím zvíťazil 1:0 a udržal si druhé miesto v tabuľke. „Takto dlho sme ešte nehrali. Mohlo to pre nás dopadnúť zle. Ale všetci sme chceli pokračovať. Šli sme na ihrisko a snažili sa vyhrať,“ povedal pre klubový web obranca Dnipro-1 Eduard Sarapij.

Pondelňajší zápas prekonal podľa vedenia súťaže „rekord“ z minulej sezóny, kedy stretnutie medzi Ruchom a Metalistom, rovnako prerušované leteckými poplachmi, trvalo štyri hodiny a 27 minút.

Po začiatku ruskej invázie vlani vo februári sa futbalisti Dnipra-1 presunuli do západnej časti krajiny, ale od septembra opäť hrajú domáce zápasy na svojom štadióne.