Niké liga: Gólové hody v Podbrezovej, šláger kola pre Trnavu

Posledné tri stretnutia 9. kola futbalovej Niké ligy so sebou opäť priniesli zaujímavé výsledky.
  • Zdroj: TASR

Futbalisti Podbrezovej vyhrali v nedeľňajšom zápase deviateho kola Niké ligy nad Košicami 5:3. V tabuľke im tak patrí druhé miesto s jednobodovým náskokom pred Žilinou. Nováčik z Košíc je desiaty a zaznamenal štvrtú prehru za sebou.

Skóre zápasu otvorili hostia, no do prestávky prehrávali o gól a tréner Anton Šoltis siahol k trojitému striedaniu. Domáci prehrávali ešte päť minút pred koncom riadneho hracieho času s nováčikom o gól, no podaril sa im dokonalý obrat. Po premenenej penalte Jozefa Špyrku vsietil víťazný gól ďalší striedajúci hráč Lekan Okunola a triumf zavŕšil presným zásahom Mark Assinor.

Niké liga, 9. kolo:
      FK Železiarne Podbrezová – FC Košice 5:3 (2:1)
      Góly: 27. a 36. Blahút, 85. Špyrka (z 11 m), 87. Okunola, 90.+1. Assinor – 13. Lačný, 54. Faško, 64. Gallovič. ŽK: Qose, Liener, Mizerák (všetci Kočice)  Rozhodovali: Ruc – Ferenc, Roszbeck
      Podbrezová: Ludha - Oravec, Bakaľa (68. Špyrka), Grešák - Kováčik, Bajo (76. Ďatko), Paraj, Blahút (76. Okunola) – Galčík (68. Sanusi), Kabongo (68. Kuzma), Assinor
      Košice: Putnocký – Jakubko (46. Jonec), Greššák, Šindelář – Fabiš, Golikov, Qose (46. Gallovič), Mizerák – Faško, Lačný (74. Sagna), Anane (46. Liener )

Bývalá tenistka má na sociálnej sieti Instagram viac ako 125 tisíc sledovateľov.
Prvá tenistka v časopise Playboy: Bývalá hviezda dráždi úplne nahými fotkami! Zobraziť článok

Futbalisti DAC Dunajská Streda prehrali v 9. kole Niké ligy so Spartakom Trnava 0:1. O jediný gól sa v krajskom derby postaral Michal Ďuriš, ktorý skóroval v treťom zápase za sebou.

Niké liga – 9. kolo:
      FC DAC 1904 Dunajská Streda – FC Spartak Trnava 0:1 (0:0)
      Gól: 52. M. Ďuriš, ŽK: Kaša, Dimun, Goure - Šulek, Zeljković. Rozhodovali: Ziemba – Bednár, Štofik, 7646 divákov
      FC DAC: Popović - Pinto, Kaša, Csinger, Andzouana (80. Brunetti)– Káčer (80.Herc), Dimun, Čermák (16. Ramadan)–Trusa (80. Barišić), Goure, Gavrić (86. Niarchos)
      Trnava: Takáč - Koštrna, Štetina, Kóša - Zeljković - Šulek, Bernát (81. Procházka), Mikovič–Ofori Ú88. Ristovski, M. Ďuriš (76. Paur), Daniel (76. Azango)

Michael zostal po nehode na lyžiach (29. decembra 2013) v lekársky navodenej kóme - v nemocnici strávil tri mesiace, kým ho prepustili domov.
Dojímavé gesto od Schumachera: TOTO spravil pred pretekmi! Zobraziť článok

Futbalisti Slovana Bratislava vyhrali v nedeľňajšom zápase 9. kola Niké Ligy na pôde Zlatých Moraviec 3:0. V tabuľke im tak patrí štvrté miesto s jednobodovou stratou na tretiu Žilinu, ktorá odohrala o zápas viac. Zlaté Moravce sú na predposlednom jedenástom mieste s rovnakým počtom bodov ako posledné Michalovce, ktoré odohrali o jeden duel menej.

Skóre nedeľňajšieho stretnutia otvoril hneď v druhej minúte Jaromír Zmhral, ďalší gól zo šatne pridal Marko Tolič, ktorý v 75. minúte upravil aj na konečných 3:0. Tréner domácich Vladimír Cifranič reagoval trojitým striedaním, no hostia si náskok udržali a zaznamenali piaty triumf v sezóne. Ich súper je zatiaľ bez víťazstva.

FC ViOn Zlaté Moravce – ŠK Slovan Bratislava 0:3 (0:1)
      Góly: 47. a 75. Tolič, 2. Zmrhal. ŽK: Balaj (ViOn). Rozhodoval: Glova, diváci: 3853
      Zlaté Moravce: Slávik – Čonka (63. Tumma), Čerepkai (76. Švec), Nsumoh (76. Mijič), Duga – Moško, Mondek, Suľa (76. Weir), Nagy (57. Majdan), Balaj – Gono
      Slovan: Trnovský – Zmrhal, Križan, Kaľia, Pauschek – Kankava (79. Marcelli), Vojtko (60. Weiss), Lichý, Tolič (79. Abubakari), Sharani (69. Kucka) – Strelec (60. Barseghjan)