Austrálčanky postúpili premiérovo do semifinále, rozhodol až rozstrel

Futbalistky Austrálie sa prvýkrát v histórii prebojovali do semifinále majstrovstiev sveta.

Domáce hráčky zdolali v sobotňajšom štvrťfinálovom stretnutí v Brisbane Francúzky 7:6 v jedenástkovom rozstrele po tom, ako v riadnom hracom čase a predĺžení gól nepadol. V semifinále narazia na víťazky duelu Anglicko - Kolumbia (12.30 SELČ).

Austrálčanky väčšinu času dominovali, no veľa čistých šancí sa v zápase nezrodilo. Francúzky chytili v predĺžení druhý dych, dokázali aj rozvlniť sieť, ale gól neplatil pre predchádzajúci faul. V nervydrásajúcom záverečnom rozstrele rozhodla až desiata séria, v ktorej Vicki Bechová svoj pokus nepremenila a na strane Austrálie bola úspešná Cortnee Vineová. Francúzky zaváhali z bieleho bodu celkovo štyrikrát, Austrálčanky iba trikrát.