Peter Sagan sa konečne dočkal: Vyhral prvé preteky v sezóne!

Vydarená generálka na majstrovstvá sveta v škótskom Glasgowe. Slovenský cyklista Peter Sagan (33) cez víkend triumfoval na exhibičnom ...

Vydarená generálka na majstrovstvá sveta v škótskom Glasgowe. Slovenský cyklista Peter Sagan (33) cez víkend triumfoval na exhibičnom kritériu Axion Lugano Summer Ride vo Švajčiarsku.

FOTOGALÉRIA: Peter Sagan vyhral prvé preteky v sezóne!

Preteky sa konali v centre švajčiarskeho mesta Lugano, kde jazdci museli absolvovať 20 okruhov s dĺžkou 1900 metrov. Rodák zo Žiliny zvíťazil po špurte štvorčlennej skupiny. Na druhom mieste skončil Talian Alberto Dainese (Team DSM), bronzovú priečku obsadil Dán Mikkel Honoré (EF Education–EasyPost).

Medzi štartujúcimi figuroval aj dvojnásobný víťaz Tour de France a azda najväčšia cyklistická hviezda súčasnosti Tadej Pogačar.

Sagan sa po tomto podujatí presunie do Škótska, kde sa predstaví na majstrovstvách sveta v cyklistike. Na šampionáte v Glasgowe ho čakajú dve disciplíny – cestná cyklistika (6. augusta) a horská cyklistika (12. augusta)