Mexiko je pripravené hostiť olympijské hry: Svoj záujem už oficiálne vyjadrilo

Mexiko má záujem o usporiadanie olympijských hier v roku 2036 alebo 2040. Predstavitelia stredoamerickej krajiny na stretnutí s prezidentom ...
  • Zdroj: TASR/AP

Mexiko má záujem o usporiadanie olympijských hier v roku 2036 alebo 2040. Predstavitelia stredoamerickej krajiny na stretnutí s prezidentom Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomasom Bachom deklarovali, že majú už vybudovanú väčšinu infraštruktúry potrebnej k organizácii OH.

Starosta Marseille Benoit Payan (vľavo) vztyčuje olympijskú vlajku so šéfom olympijského výboru OH 2024 v Paríži Tonym Estanguetom (uprostred vpravo). (ilustračná fotografia)
V Paríži už odpočítavajú dni do začiatku olympiády: TOTO bude najväčšie prekvapenie! Zobraziť článok

Mexický minister zahraničných vecí Marcelo Ebrard a prezidentka Mexického olympijského výboru Maria Jose Alcalová sa stretli s Bachom v piatok v sídle MOV vo švajčiarskom Lausanne. Ebrard odovzdal šéfovi MOV list, v ktorom Mexiko oficiálne vyjadrilo svoj záujem o hostenie najväčšieho športového sviatku. Zatiaľ nie je určené konkrétne usporiadateľské mesto alebo región, podľa Ebrarda a Alcalovej bude v krátkom čase vytvorená skupina, ktorá sa bude zaoberať iniciatívou, informovala agentúra AP.

Záujem zorganizovať OH 2036 už predtým vyjadrili funkcionári z Egypta, Anglicka, Indie, Indonézie, Kataru či Kórejskej republiky. Mexico City usporiadalo olympijské hry v roku 1968.

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});