Toto pôjde do učebnice hokeja: Sorokin vytiahol brilantný zákrok

Celá aréna už stála na nohách a oslavovala gól. Brankár New Yorku Islanders Iľja Sorokin (27) predviedol neuveriteľný zákrok. Ten by ...

Celá aréna už stála na nohách a oslavovala gól. Brankár New Yorku Islanders Iľja Sorokin (27) predviedol neuveriteľný zákrok. Ten by pokojne mohol ašpirovať na zákrok sezóny v NHL.

V závere druhej tretiny sa hráči Pittsburghu dostali do tlaku. K odrazenému puku sa dostal Kris Letang, mal pred sebou už iba odkrytú časť bránky. Diváci už vstali zo sedadiel a oslavovali gól.

Slovenský hokejista Adam Ružička (vľavo) v drese Calgary Flames.
Haláka vyškrtli, Rangers dostali lekciu od Jets: Ružička hral len šesť minút Zobraziť článok

No Sorokin bravúrnym spôsobom vystrčil v páde hokejky a vyrážačku a dokázal puk skrotiť do bezpečia. Islanders napokon zvíťazili nad Penguins 4:2.