Tatar ukončil bodové suchoty: Prispel k víťazstvu New Jersey

Hokejisti New Jersey Devils zdolali v noci na piatok na domácom ľade Seattle Kraken 3:1. Prispel k tomu aj slovenský útočník Tomáš Tatar, ...

Hokejisti New Jersey Devils zdolali v noci na piatok na domácom ľade Seattle Kraken 3:1. Prispel k tomu aj slovenský útočník Tomáš Tatar, ktorý ukončil sériu zápasov bez bodu na čísle osem. Asistoval pri prvom z dvoch presilovkových gólov Dougieho Hamiltona.

Prvý gól padol až v 35. minúte, keď poslal hostí do vedenia Adam Larsson. "Devils" dokázali vzápätí odpovedať a na gól v presilovej hre im stačilo sedem sekúnd po vylúčení Willa Borgena - presadil sa Hamilton s asistenciou Ondřeja Paláta a Tatara. Kanadský obranca pridal ďalší presný zásah počas presilovky v záverečnom dejstve a triumf spečatil gólom do prázdnej bránky John Marino. Domáci tak dokázali zvíťaziť napriek absencii Jacka Hughesa, ktorý nehral prvýkrát v sezóne. Tatar nastúpil v treťom útoku, na ľade strávil 12:26 minúty a okrem asistencie mal aj jeden hit.

Otrasený Juraj Slafkovský odchádzal na striedačku Montrealu.
Zasiahlo vedenie Montrealu? Nahnevaný Slafkovský uverejnil príspevok, potom to zmazal! Zobraziť článok

Jeho krajan Erik Černák bol tretí najvyťaženejší hráč Tampy Bay, ktorá zdolala Colorado 5:0. Tri body si v zápase vlaňajších finalistov pripísal Brandon Hagel – vsietil dva góly a zaznamenal aj asistenciu. Brankár Andrej Vasilevskij mal čisté konto v základnej časti prvýkrát po 84 zápasoch. Černák strávil na ľade 21:30 minúty, zaznamenal tri plusové body, na bránku vyslal tri strely, rozdal najviac hitov spomedzi všetkých hráčov na ľade (7) a zablokoval dve strely.

Ruský útočník Vladimir Tarasenko vymenený zo St.Louis do NY Rangers.
V NHL sa odohrala bombastická výmena: Rangers získali elitného Rusa! Zobraziť článok

Calgary v zostave s Adamom Ružičkom prehralo na ľade Detroitu 1:2. Víťazný gól vsietil Filip Zadina, ktorý nehral v dôsledku zlomeniny nohy od novembra a zaznamenal prvý presný zásah v sezóne. Ružička nastúpil v štvrtom útoku, pripísal si mínusový bod, jedenkrát vystrelil a jednu strelu zablokoval. Na ľade bol 8:05 minúty.

Výsledky:

Detroit - Calgary 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Góly: 40. Larkin (Perron, Seider), 46. Zadina (Sundqvist, Hägg) – 39. Coleman (Hanifin, Backlund).

Florida - San Jose 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)

Góly: 25. Reinhart (M. Staal), 40. Reinhart (Luostarinen, Lundell), 59. E. Staal (Luostarinen), 59. E. Staal – 6. Barabanov (E. Karlsson).

New Jersey - Seattle 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Góly: 35. Hamilton (Palát, Tatar), 50. Hamilton (Palát, Bratt), 59. Marino (Haula, Hischier) – 35. A. Larsson (Dunn, Wennberg).

Philadelphia - Edmonton 2:1 sn (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 8. Hayes (Sanheim, Laughton), rozh. náj. J. van Riemsdyk – 22. E. Kane (McDavid, Janmark).

Tampa Bay - Colorado 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

Góly: 16. Perry (Cirelli, Killorn), 29. Hagel (Cirelli, Killorn), 31. Point (Kučerov, Hagel), 39. Hagel (Killorn), 46. Sergačov (Point, Bellemare).

NY Islanders - Vancouver 5:6 (2:2, 2:1, 1:3)

Góly: 12. Palmieri (Bailey, Pelech), 15. Nelson, 23. Barzal (Dobson, Lee), 36. Horvat (Barzal, Pulock), 60. Dobson (Barzal, Horvat) – 12. Ekman-Larsson (E. Pettersson), 13. Boeser (J. Miller, Stillman), 37. Aman (Di Giuseppe, Joshua), 45. E. Pettersson (Q. Hughes, J. Miller), 49. E. Pettersson (Boeser, Bear), 57. Beauvillier (Boeser, Q. Hughes).

Minnesota - Vegas 1:5 (0:1, 1:4, 0:0)

Góly: 25. Kaprizov (J. Eriksson Ek, Boldy) – 8. N. Roy (Kolesar, Howden), 23. Pietrangelo, 31. Cotter (Eichel, Marchessault), 33. R. Smith (t.s.), 34. Eichel (Marchessault, Whitecloud).