Austrálčankám prvá medaila z futbalových MS unikla: Aj tak slávia historický úspech

Futbalistky Švédska získali  na MS druhýkrát za sebou bronzové medaily. V sobotňajšom stretnutí o konečné 3. miesto zdolali v Brisbane ...

Futbalistky Švédska získali na MS druhýkrát za sebou bronzové medaily. V sobotňajšom stretnutí o konečné 3. miesto zdolali v Brisbane domáce Austrálčanky 2:0 a zopakovali tak umiestnenie zo svetového šampionátu spred štyroch rokov.

FOTOGALÉRIA: Austrália - Švédsko

O výsledku obojstranne ofenzívneho prvého polčasu rozhodla penalta z 30. minúty. Predchádzal jej faul Clare Huntovej na Stinu Blacksteniusovú a Fridolina Rolfová z bieleho bodu otvorila skóre. Švédky poistili svoj náskok v 62. minúte, keď sa presadila Kosovare Asllaniová.

Pre severanky je to piata medaila z MS. V roku 2003 boli strieborné, bronz získali aj na šampionátoch v rokoch 1991, 2011 a 2019. Austrálčanky sa v domácom prostredí nedočkali prvej medaily z MS, no štvrté miesto je pre ne aj tak historický úspech.