Djokovič poslal politický odkaz: Aha, čo napísal o Kosove

Srbský tenista Novak Djokovič (36) sa po svojom triumfe v 1. kole na Roland Garros v Paríži postaral o kontroverzný moment.

Srbský tenista Novak Djokovič (36) sa po svojom triumfe v 1. kole na Roland Garros v Paríži postaral o kontroverzný moment.

Fotogaléria

Srbsko ani Rusko ako jeho tradičný spojenec neuznávajú nezávislosť Kosova, pričom Moskva zablokovala snahu tejto krajiny stať sa členom Organizácie Spojených národov (OSN). Srbsko stále považuje Kosovo za súčasť svojho územia. "Neexistujú nijaké oficiálne grandslamové pravidlá o tom, čo hráči môžu alebo nemôžu povedať. Francúzska tenisová federácia (FFT) v tejto veci nevydá žiadne vyhlásenie, ani nezaujme žiadne stanovisko," uviedli pre Reuters predstavitelia FFT, ktorá Roland Garros organizuje.

Djokovič, ktorého otec sa narodil v Kosove, podľa stanice Sky News srbským novinárom povedal: "Nie som politik, ani nemám v úmysle vstupovať do diskusií. Ako Srba ma zraňuje, čo sa deje v Kosove. Naši ľudia boli vyhnaní z magistrátov. To je to najmenej, čo som mohol urobiť. Ako verejne známa osoba cítim povinnosť vyjadriť podporu našim ľuďom a celému Srbsku. Kosovo je naše srdce, pevnosť, centrum najdôležitejších udalostí; odohrala sa tam najväčšia bitka, je tam najviac kláštorov. Je veľa dôvodov, prečo som to napísal. Neviem, či ma niekto potrestá, alebo niečo podobné, ale urobil by som to znova. Som proti vojnám a konfliktom akéhokoľvek druhu," dodal 36-ročný tenista.

Djokovič je na Roland Garros v pozícii nasadenej trojky. Na parížskej antuke môže získať rekordný 23. grandslamový titul a odpútať sa na čele historických tabuliek od Rafaela Nadala. Španiel vo francúzskej metropole neobhajuje titul pre zranenie bedrového kĺbu, ktoré utrpel v januári na Australian Open.

Brankár PSG Sergio Rico a manželka Alba.
Dojímavý odkaz manželky brankára PSG, ktorý je v kritickom stave: Tlačia sa slzy do očí! Zobraziť článok

Späť
Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});