Infarktový zápas: Dortmund prišiel o dvojgólový náskok aj napriek presilovke

Zaujímavý zápas v Nemecku. Borussia Dortmund prišla o dvojgólový náskok aj napriek presilovke.
  • Zdroj: TASR/AP

FOTOGALÉRIA: Borussia Dortmund

Zakopol aj Bayern.

Futbalisti Bayernu Mníchov remizovali v sobotňajšom zápase 28. kola nemeckej Bundesligy doma s Hoffenheimom 1:1.

Napriek tomu však zostali na čele tabuľky o dva body pred Borussiou Dortmund. Tá remizovala na pôde Stuttgartu 3:3, keď vyrovnávajúci gól inkasovala v siedmej minúte nadstavenia a všetky tri góly dostala v početnej prevahe.

Dortmund viedol o dva góly ešte pred vylúčením domáceho Konstantinosa Mavropanosa v 39. minúte. Stav 2:0 pretrval až do 78. minúty, keď znížil Tanguy Coulibaly a o chvíľu vyrovnal jeho spoluhráč Josha Vagnoman.

Zvyšné dva góly padli v nadstavení – najprv dostal hostí späť do vedenia Giovanni Reyna a v úplnom závere získal bod pre domácich Silas.

Jeho tím poskočil na šestnáste miesto a na hranicu zóny zostupu mu chýbajú dva body. Pätnásty Bochum má však zápas k dobru.

sumáre - 28. kolo:
Bayern Mníchov – TSG 1899 Hoffenheim 1:1 (1:0)
Gól: 17. Pavard - 71. Kramarič

1. FC Kolín – 1. FSV Mainz 05 1:1 (0:1)
Gól: 51. Ljubičič – 17. Ajorque

RB Lipsko – FC Augsburg 3:2 (3:1)
Góly: 32. a 35. Werner, 10. Kampl – 5. Maier, 82. Vargas

VfB Stuttgart – Borussia Dortmund 3:3 (0:2)
Góly: 78. Coulibaly, 84. Vagnoman, 90.+7. Silas – 26. Haller, 33. Malen, 90.+3. Reyna. ČK: 39. Mavropanos (VfB, po 2. ŽK)