Košice proti Michalovciam opäť po roku: Kto je favoritom v súboji o východ?

V druhej sezóne v play off sa proti sebe opäť postavia hokejisti HC Košice a HK Dukla Ingema Michalovce.
  • Zdroj: TASR/František Iván

V druhej sezóne v play off sa proti sebe opäť postavia hokejisti HC Košice a HK Dukla Ingema Michalovce.

Ročník 2021/2022 priniesol vo štvrťfinále ich historicky prvú sériu, ktorá sa skončila víťazstvom "oceliarov." Tí sú v pozícii favorita aj tentoraz, hoci vzájomné zápasy v základnej časti a aj herná fazóna z doterajšej fázy vyraďovačky hovoria aj o sile michalovského tímu.

Vlani boli v pozícii mierneho favorita Michalovčania. Do play off vstúpili zo 4. miesta, Košičania na 5. mieste zaostali o šesť bodov. Úvodné dva zápasy na Zemplíne dopadli lepšie pre "oceliarov," ktorí zvíťazili aj v treťom stretnutí. Následné dva duely síce vyhrali Michalovce, no kapitán košického tímu Michal Chovan víťazným gólom v predĺžení 6. zápasu poslal Košice do semifinále.

Zatiaľ čo v sezóne 2022/2023 išlo o súboj tabuľkových susedov, tentoraz majú obaja za sebou výrazne odlišné pôsobenie v základnej časti. Košičania v nej dokázali triumfovať po tom, čo v závere vyťažili zo zaváhaní Slovana a Zvolena a po poslednom kole sa ocitli na 1. priečke tabuľky.

Vďaka nej získali výhodu domáceho prostredia v úvodných dvoch zápasoch vo všetkých sériách play off. Potvrdili ju už vo štvrťfinále proti Nitre, ktoré začali dvomi víťazstvami na domácom ľade. Sériu napokon ukončili pred vlastnými divákmi a Nitru zdolali 4:1 na zápasy. Doma začnú aj proti Michalovciam, ktoré finišovali po základnej časti na 8. mieste.

Tie sa do hlavnej fázy play off dostali po tom, čo v kvalifikačnej sérii zdolali Duklu Trenčín po päťzápasovej sérii 3:2. Následne nastúpili proti favorizovanému obhajcovi titulu Slovanu Bratislava, ktorý dokonale zaskočili. V sérii otočili stav z 0:1 na 3:1, následne síce prehrali v Bratislave piaty duel, no na domácom ľade víťazstvom 3:0 spečatili postup medzi štyri najlepšie tímy súťaže. Medzi nimi sa Michalovčania ocitli druhýkrát počas svojej štvorročnej extraligovej histórie. V semifinále sezóny 2020/2021 prehrali s Popradom a vďaka 2. miestu po dlhodobej časti získali historické bronzové medaily.

Bronzová priečka je tentoraz jediná, na ktorej Michalovčania určite neskončia. V prípade postupu do finále získajú niektorý z cennejších kovov, v opačnom prípade ich v konečnom poradí predbehne neúspešný tím zo série Zvolen - Spišská Nová Ves, keďže obaja sa po ZČ umiestnili vyššie než Dukla. Vďaka regionálnym kolám sa tímy Košíc a Michaloviec stretli až šesťkrát v základnej časti. Prvé tri stretnutia sa skončili víťazstvami Michaloviec, ďalšie tri už vyzneli pre Košice.

Séria bude špecifická pre viacerých hráčov, ktorí v minulosti hrali v tíme súpera. Z tímu "oceliarov" majú michalovskú minulosť štyria - obrancovia Jordon Southorn a Eduard Šedivý a útočníci Marek Bartánus a Jakub Linet. V mužstve Michaloviec je až desať hráčov, ktorí si v minulosti obliekli košický dres - brankári Stanislav Škorvánek a Andrej Košarišťan, obrancovia Jakub Cibák, Christián Michalčin a Miroslav Macejko a útočníci Dávid Buc, Peter Galamboš, Vadim Pereskokov, Jakub Suja a Roman Žitný.

Vzájomné zápasy v prebiehajúcej sezóne z pohľadu Košíc: 2:3 (v), 1:4 (v), 3:4 sn, 2:1 (v), 3:2, 5:1

Košice - Michalovce v play off: 2021/2022, štvrťfinále: 4:2 na zápasy

Kompletný program semifinálovej série (na štyri víťazné zápasy):

1. zápas, piatok 31. marca: Košice - Michalovce /18.00/

2. zápas, sobota 1. apríla: Košice - Michalovce /18.00/

3. zápas, utorok 4. apríla: Michalovce - Košice /18.00/

4. zápas, streda 5. apríla: Michalovce - Košice /18.00/

prípadný 5. zápas, sobota 8. apríla: Košice - Michalovce /18.00/

prípadný 6. zápas, pondelok 10. apríla: Michalovce - Košice /18.00/

prípadný 7. zápas, streda 12. apríla: Košice - Michalovce /18.00/

Odporúčame z TIVI.sk
 
});