Slovan nedal v derby Trnave šancu, víťazom základnej časti DAC

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili v derby zápase 22. kola Fortuna ligy nad Spartakom Trnava 4:1.
  • Zdroj: TASR/Jakub Kotian

FOTOGALÉRIA: Slovan nedal v derby Trnave šancu

Napriek tomu však "belasí" obsadili po základnej časti druhú priečku, o bod za Dunajskou Stredou. Spartak začne skupinu o titul ako tretí tím tabuľky, keď nazbieral 40 bodov a zaostal za lídrom o 8 bodov.

Domáci sa dostali do vedenia po štvrťhodine hry, keď po centri Weissa predĺžil loptu na zadnú žrď De Marco a hlavičkou otvoril skóre zápasu Kucka. "Belasí" sa do prestávky presadili ešte dvakrát, najskôr v 37. minúte dorazil loptu do brány Čavrič a o dve minúty zaznamenal premiérový gól za Slovan útočník Abubakari.

Po zmene strán sa Slovan stiahol do hlbšieho bloku. V 59. minúte sa podarilo znížiť striedajúcemu Kóšovi. Spartak si však v závere nedokázal vypracovať tlak a jeho odpor definitívne zlomilo vylúčenie Koštrnu. Po faule hosťujúceho obrancu uzavrel konečný stav na 4:1 z pokutového kopu Barseghjan.

Fortuna liga - 22. kolo:
ŠK Slovan Bratislava - FC Spartak Trnava 4:1 (3:0)
17. Kucka, 37. Čavrič, 39. Abubakari, 81. Barseghjan - 59. Kóša, ŽK: Weiss, De Marco, Kašia - Štetina, Koštrna, Štefánik, ČK: 78. Koštrna (Trnava), Rozhodoval: Marhefka, 11.480 divákov.

Slovan: Chovan - Medveděv (87. Agbo), Kašia, De Marco, Lovat - Kankava, Čakvetadze (87. Da Silva), Kucka - Čavrič (67. Green), Abubakari (82. Sharani), Weiss (67. Barseghjan)

Trnava: Takáč - Koštrna, Štetina, Twardzik, Mikovič (36. Kóša) - Bukata (73. Ristovski), Procházka (73. Azevedo), Savvidis, Oseni - Ofori (62. Štefánik), Taiwo

Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda uspeli v sobotňajšom zápase 22. kola Fortuna ligy na pôde MFK Ružomberok 1:0 a stali sa víťazmi základnej časti súťaže. Jediný gól duelu pod Čebraťom strelil v 82. minúte striedajúci čiernohorský útočník Nikola Krstovič.

Do nadstavbovej skupiny o titul pôjdu zverenci Adriana Guľu s jednobodovým náskokom pred úradujúcim majstrom Slovanom Bratislava, ktorý si v paralelne hranom derby poradil so Spartakom Trnava 4:1.

Úradujúci vicemajster Ružomberok neobháji pozíciu z minulej sezóny. Po prehre s DAC klesol na siedme miesto a bude hrať len v skupine o udržanie sa. Na jeho úkor sa do skupiny o titul prebojovali Žilina a Banská Bystrica.

MFK Ružomberok - FC DAC 1904 Dunajská Streda 0:1 (0:0)
Gól:
82. Krstovič, ŽK: Madleňák, Bobček - Kalmár, Krstovič, Petráš, rozhodovali: Kráľovič - Bednár, Košecký, 1647 divákov.

Ružomberok: Frühwald - Fabiš, Mojžiš, Maslo, Madleňák (87. Mrva) - Domonkos, Zsigmund - Chrien - Gerec (87. Kelemen), Bobček, Selecký (69. Šefčík)

Dunajská Streda: Petráš - Pinto, Risvanis, Brunetti, Andzouana - Káčer, Kalmár (64. Nebyla), Dimun - Blackman (81. Ramadan), Niarchos (64. Krstovič), Gavrič (88. Kružliak)

Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili v sobotňajšom zápase 22. kola Fortuna ligy v Poprade nad posledným tímom tabuľky MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:1 a vybojovali si miestenku v skupine o titul. V základnej časti obsadili Žilinčania piatu priečku. Liptovský Mikuláš čaká v desaťkolovej nadstavbe tvrdý boj o záchranu, na ktorú stráca desať bodov.

MFK Tatran Lipovský Mikuláš - MŠK Žilina 1:2 (1:1)
19. Dedič - 21. Jambor, 86. Kaprálik, ŽK: Tumma, Diviš, Župa - Kaprálik, ČK: 29. Tumma (L. Mikuláš), rozhodovali: Dohál - Halíček, Štofik, 395 divákov.

Liptovský Mikuláš: Sváček - Diviš, Pavišič (34. Bedecs), Tumma, Spyčka - Nečas, Gerát, Laura (81. Jendrišek) - Gaži (68. Župa), Dedič (81. Bartoš), Steinhübel (68. Staš)

Žilina: Belko - Leitner, Stojčevski, Nemčík - Kopásek (77. Javorček), Minárik (85. Sauer), Iľko, Bari - Kaprálik, Jambor, Galčík (66. Ďuriš)

Brankár Kasimir Kaskisuo vyriešil frustráciu po svojom...
Brankár neudržal nervy na uzde: Fľašu hodil priamo po rozhodcovi! Zobraziť článok

Futbalisti AS Trenčín remizovali v 22. kole Fortuna ligy so Železiarňami Podbrezová 1:1. Domáci viedli od 45. minúty po góle Patrika Bajnoviča. Bod pre hostí zachránil vo štvrtej minúte nadstaveného času Marek Bartoš.

AS Trenčín - Železiarnre Podbrezová 1:1 (1:0)
45. Bainović – 90+4. M. Bartoš. Rozhodovali: Očenás – Vass, Pacák, ŽK: Oladoye, Gajdoš – Špyrka, Bartoš

Trenčín: Kukučka – Yem, Bagin, Stojsavljevič, Kozlovský – Bainović (82. Dos Santos), Oladoye (82. Pires), Gajdoš – Kmeť (65. Azango), Kupusović (75. Okunola), Soares

Podbrezová: Ludha – M. Bartoš, Bakaľa, Grešák – Šikula (67. Blahút), Faško (67. Kukoľ), Bariš, Ďatko – Špyrka (58. Sangare), Kuzma (67. Kabongo), Pavúk.

Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica zvíťazili v sobotňajšom zápase 22. kola Fortuna ligy na pôde MFK Skalica 2:1 a prebojovali sa do nadstavbovej skupiny o titul. Postúpili do nej zo 6. miesta, keď využili prehru Ružomberka s Dunajskou Stredou 0:1. Vicemajster po nej klesol až na siedme miesto. Skalica obsadila predposlednú 11. priečku, pred Liptovským Mikulášom má desaťbodový náskok.

MFK Skalica - MFK Dukla Banská Bystrica 1:2 (0:0)
65. Yao - 62. Polievka (z 11 m), 69. Balič, ŽK: Hurtado, Blažek, Hollý, Rudzan - Richtárech, Polievka, rozhodovali: Glova - Vitko, Zemko

Skalica: Junas - Rudzan, Hurtado, Blažek, Krčík - Nagy, Hollý (86. Mášik), Yao, Fábry (75. Švec), Morong (75. Vlasko) - Medved (86. Haša)

Banská Bystrica: Hruška - Gorosito, Uhrinčať, Willwéber, Záhumenský (58. Káčerík) - Pišoja, Balič, Ľupták (58. Slávik), Richtárech - Rymarenko (86. Hanes), Polievka (90.+1 Franko)

V sobotňajšom stretnutí záverečného 22. kola základnej časti futbalovej Fortuna ligy remizoval MFK Zemplín Michalovce s FC ViOn Zlaté Moravce 0:0. Oba tímy budú účinkovať v skupine o udržanie sa, na konte majú zhodný počet 23 bodov a patrí im v tabuľke 8., resp. 9. priečka.

MFK Zemplín Michalovce - FC ViOn Zlaté Moravce 0:0
ŽK: Slebodník, Qose, Kanu (všetci Michalovce), rozhodovali: Kružliak - Jánošík, Kuba

Michalovce: Száraz - Kotula, Marjanovič, Volanakis, Magda - Slebodník (46. Vaško), Njie, Pena - Jánošík, Kanu, Adekunle (73. Qose)

Zlaté Moravce: Lukáč - Suľa, Pintér, Šuvalija, Čonka - Sloboda (61. Ďubek), Bednár - Almeida (82. Čerepkai), Duga, Vestenický (8. Pinte) - Ikugar

Marek Hamšík podľa tureckých médií prestúpi na Slovensko.
Turecké médiá šokujú: Hamšík dostal nečakanú ponuku zo Slovenska Zobraziť článok