Molčan nezískal ako líder ani bod: Prehry ma mrzia, očakávalo sa odo mňa víťazstvo

V Groningene bol v pozícii tímového lídra, no nepodarilo sa mu získať ani bod. Slovenský tenista Alex Molčan (25) v daviscupovom dueli ...
  • Zdroj: TASR/Martin Baumann

V Groningene bol v pozícii tímového lídra, no nepodarilo sa mu získať ani bod. Slovenský tenista Alex Molčan (25) v daviscupovom dueli na pôde Holandska prehral vo dvojhre s Timom van Rijthovenom a po boku Lukáša Kleina neuspel ani vo štvorhre.

Zverenci kapitána Tibora Tótha prehrali v aréne Martini Plaza 0:4 a ani na štvrtý pokus nepostúpili na finálový turnaj.

Proti van Rijthovenovi nepotvrdil Molčan úlohu favorita, keď počas celého zápasu nenašiel recept na delové podanie Holanďana.

Slovenský tím nepostúpil na finálový turnaj Davisovho pohára.
Opäť raz to nevyšlo: Slováci si finálový turnaj Davisovho pohára nezahrajú Zobraziť článok

"Neúspešná dvojhra samozrejme mrzí viac ako štvorhra. Očakávalo sa odo mňa víťazstvo. Nebudeme si klamať. Bol som papierový favorit a aj herne som sa cítil lepšie. Davis Cup je však špeciálna vec. Ide iba o ten konkrétny zápas, je to iné ako turnaje. Nečakal som, že Van Rijthoven bude podávať tak dobre. Ja som si v treťom sete nepodržal servis a to rozhodlo," uviedol Molčan pre oficiálnu webovú stránku Slovenského tenisového zväzu.

Najlepší slovenský singlista dostal šancu aj v debli, keď nahradil pôvodne nominovaného Jozefa Kovalíka. Proti páru Wesley Koolhof, Matwe Middelkoop však s Kleinom uhrali iba šesť gemov: "Koolhof je svetová deblová jednotka a Middelkoop figuruje v rebríčku na 19. mieste, čo hovorí jasnou rečou. Proti takejto dvojici by sme mali šancu, iba ak by sme výnimočne dobre podávali, čo sa nestalo. Holanďania potvrdili svoje vysoké kvality a zvíťazili zaslúžene."

Na snímke slovenský tenista Norbert Gombos podáva proti Nicholasovi Davidovi Ionelovi z Rumunska v úvodnej dvojhre duelu 1. svetovej skupiny Davisovho pohára Slovensko - Rumunsko.
Slováci nastúpia v Holandsku bez Gombosa, lídrom bude Molčan Zobraziť článok

V budúcnosti by chcel Molčan častejšie hrávať štvorhru aj na veľkých turnajoch ATP. "Už sme to riešili aj s trénermi Mariánom Vajdom a Karolom Beckom. Štvorhra nie je vôbec zlá. Ak som fyzicky fit, tak prečo nie. Je to vynikajúci tréning, sú tam emócie. Veľmi dobre sa to dá zužitkovať v budúcnosti aj v Davisovom pohári. Štvorhra dokáže dobre nakopnúť, vytrénovať voleje, returny i psychiku. Chceli by sme ju viac zapojiť," uviedol.

V slovenskom daviscupovom tíme postupne prichádza ku generačnej výmene. V Holandsku boli aj mladíci Lukáš Pokorný a Peter Benjamín Privara. "Je dobré, že dostávajú šancu aj mladí hráči, ktorí získavajú cenné skúsenosti. Filip Polášek i Igor Zelenay sú už starší, k tomu sa ešte môžu pridružiť zranenia. Musíme to postupne omladzovať a budovať tím, ktorý bude schopný vyhrávať aj takéto ťažké stretnutia," dodal Molčan.

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});