Zvolen sa vrátil späť na čelo tabuľky, Košičania si poistili tretiu priečku

V rámci utorňajšieho 30. kola slovenskej hokejovej Tipos extraligy bol v akcii 10 tímov. Najväčšiu pozornosť pútal priamy súboj o čelo ...
  • Zdroj: TASR - František Iván

V rámci utorňajšieho 30. kola slovenskej hokejovej Tipos extraligy bol v akcii 10 tímov. Najväčšiu pozornosť pútal priamy súboj o čelo tabuľky medzi hokejistami HC Slovan Bratislava a HKM Zvolen.

Na archívnej snímke z 6. marca 2022 brankár Robin Lehner z Vegas Golden Knights pred zápasom zámorskej NHL proti Ottawe Senators v Las Vegas.
Brankár NHL Robin Lehner vyhlásil osobný bankrot: Má miliónové dlhy! Zobraziť článok

HKM Zvolen sa dostal späť prvé miesto tiposextraligovej tabuľky. V šlágri triumfoval na ľade dovtedajšieho lídra Slovana Bratislava 4:2 a má pred ním dvojbodový náskok. Zverenci Jána Pardavého však odohrali o jeden zápas menej.

Zvolen mal pred týmto duelom na konte dve prehry a mužstvo tak stále drží sériu, keď pod vedením trénerov Petra Oremusa a Andreja Kmeča ani raz neprehralo tri zápasy po sebe. Tá trvá od začiatku sezóny 2020/2021.

HC Slovan Bratislava - HKM Zvolen 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Góly:
36. Takáč (Harris, Pecararo), 60. Pecararo (Lukošik) – 12. Hecl (Huntebrinker, Sideroff), 39. Viedenský (Zuzin, Stupka), 47. Messner (Hecl, Sideroff), 50. Hecl (Huntebrinker).

Na snímke už bývalý hráč HK Dukla Ingema Michalovce Martin Štajnoch.
Michalovce prišli o kľúčového obrancu: Odchádza za lukratívnejšou ponukou Zobraziť článok

Košičania si na domácom ľade poradili s Novými Zámkami pomerom 5:3. O svojom víťazstve rozhodli v tretej tretine, v ktorej sa dvakrát presadil útočník Brett Pollock.

HC Košice - HC MIKRON Nové Zámky 5:3 (2:1, 1:2, 2:0)
Góly:
16. Jääskeläinen (Southorn, Chovan), 19. Jääskeläinen (Southorn, Chovan), 23. Romančík (Havrila), 44. Pollock (Slovák), 49. Pollock (Bartánus, Olsson) - 8. Ondrušek (Mišiak, Chovan), 28. Múčka (T. Mikúš, Jackson), 38. Jackson (Mamčics, Farley).

Nela Lopušanová zahviezdila na nedávnych MS žien v hokeji do 18 rokov.
Famózna Lopušanová zaujala aj renomovaných zámorských expertov: Jej schopnosti sú jedinečné! Zobraziť článok

Hokejisti Banskej Bystrice si nepripísali piatu výhru v sérii, keď Liptovskému Mikulášu podľahli 3:5. V divokom zápase nedohrali pre vyššie tresty kapitáni oboch tímov. Hostia otočili duel z 0:3, pričom po dva góly strelili Ventelä a Saari.

HC ´05 Banská Bystrica – MHK 32 Liptovský Mikuláš 3:5 (3:0, 0:3, 0:2)
Góly:
4. D. Jendek (Ďatelinka, Tamáši), 13. R. Gašpar, 20. Kontos (Troock, Watling) - 30. Saari (Diakov, Karsums), 34. Ventelä (Vähätalo, Karsums), 36. Ventelä (Mezovský, Walega), 43. Saari (Štrauch, Karsums), 59. Vankúš.

2023 - Obrancu Eduarda Uviru potešilo, že ho pozvali na zápas legiend Slovana.
Obranca Eduard Uvíra si po 33 rokoch opäť obliekol dres Slovana: Boli to krásne časy, ale chýbali výsledky! Zobraziť článok

Michalovce zdolali Trenčín najtesnejším rozdielom 4:3. Hetrikom sa blysol vo svojom druhom stretnutí v drese „líšok" kanadský útočník Joseph Garreffa.

HK Dukla Trenčín - HK Dukla INGEMA Michalovce 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)
Góly:
6. Petráš (Čacho, Obdržálek), 21. Nemčík (Hudec), 45. Sloboda (Čacho, Starosta) - 15. Garreffa, 18. Garreffa (Pavlovs, Puliš), 32. Žitný (Valentini, Pereskokov), 47. Garreffa (Galamboš, Macejko).

Útočník HK Poprad Dávid Skokan získal ocenenie Krištáľový puk za najkrajší gól v mesiaci december v hokejovej Tipos extralige.
Skokan získal Krištáľový puk: Najviac hlasov dostal za tento gól Zobraziť článok

Poprad zvíťazil v derby zápase na ľade Spišskej Novej Vsi 3:2 po predĺžení. O jeho výhre rozhodol vo štvrtej minúte predĺženia piatym gólom v sezóne obranca Adam Drgoň.

HK GROTTO Spišská Nová Ves - HK Poprad 2:3 po predĺžení (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)