Marchand opäť pocítil silu Slováka: Najprv konflikt s Nemcom, teraz s Pospíšilom

Slovenský hokejista Martin Pospíšil (24) sa po štvorzápasovej absencii spôsobenej zranením hornej časti vrátil do zostavy Calgary.

FOTOGALÉRIA: Martin Pospíšil

V stretnutí NHL proti domácemu Bostonu odohral iba 4:32 minúty. Duel sa v závere prvej tretiny pre neho predčasne skončil, keď dostal trest do konca zápasu.

Pospíšil fauloval kapitána domácich Brada Marchanda, keď ho krosčekoval ho oblasti hlavy a krku a spôsobil mu krvavé zranenie nosa.

Slovenský útočník si pripísal dva hity a plusový bod. Po zápase mal aj on radosť z víťazstva, keď jeho tím triumfoval na ľade Bostonu 4:1.

Juraj Slafkovský oslavuje gól so spoluhráčmi.
Slafkovského šou: Zápas, aký ešte nikdy nezažil! Zobraziť článok

Marchand pocítil silu Slováka aj v januárovom zápase proti New Jersey Devils. Vtedy si od kapitána Bruins nenechal brnkať po nose slovenský obranca Šimon Nemec, ktorý Marchanda nekompromisne zložil na ľad a ukázal mu, že sa ho nebojí, hoci vekom a skúsenosťami ani zďaleka nemá na ikonu Bostonu.

Kanaďan Nathan MacKinnon si pripísal päť bodov v jednom zápase.
MacKinnon je novým rekordérom Colorada: TOTO ešte nikto nedokázal! Zobraziť článok