Budú platiť za Fedetova! IIHF udelila ruskej federácii vysokú pokutu

Disciplinárna komisia Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) udelila ruskej federácii (FHR) pokutu jeden milión švajčiarskych frankov ...
  • Zdroj: SITA/AP

Disciplinárna komisia Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) udelila ruskej federácii (FHR) pokutu jeden milión švajčiarskych frankov (1,025 mil. eur) za to, že brankár Ivan Fedotov chytal napriek zákazu v uplynulej sezóne v KHL za CSKA Moskva. FHR sa plánuje proti trestu odvolať, informoval portál championat.ru.

FOTOGALÉRIA: Ivan Fedotov

Pokuta je trest za porušenie medzinárodných zmlúv a nerešpektovanie pravidiel IIHF. Fedotov podpísal minulý rok v auguste zmluvu s CSKA, hoci mal vtedy platný kontrakt s Philadelphiou Flyers. Ruská federácia sa pritom v minulosti dohodla s NHL na vzájomnom rešpektovaní zmlúv.

Ernest Bokroš sa stal novým koučom Trenčína.
Bokroš doviedol Žilinu do extraligy, teraz bude ale koučovať konkurenčný tím Zobraziť článok

Fedotov pred dvomi rokmi po vydarenej sezóne v KHL podpísal zmluvu s Flyers a chystal sa odletieť do zámoria. Zadržala ho však ruská polícia, podľa prokuratúry sa vyhýbal vojenskej službe. Odvelili ho na základňu do Severomorska za polárny kruh. Vynechal tak celú sezónu 2022/2023. Po návrate od námorníctva sa upísal CSKA, ktorému predtým pomohol vyhrať Gagarinov pohár. IIHF mu však vlani na jeseň zakázala chytať za to, že porušil zmluvu s Philadelphiou. Strieborný olympijský medailista z Pekingu 2022 napriek tomu absolvoval v KHL 44 zápasov v základnej časti a päť v play off.

Slovenskí hokejisti absolvovali v Ostrave prvý tréning.
Slováci už otestovali halu v Ostrave: Takto by mali nastúpiť proti Nemcom! Zobraziť článok

Na konci marca vedenie CSKA oznámilo, že s Fedotovom ukončilo kontrakt. Dvadsaťsedemročný brankár sa následne pripojil k Flyers, za ktorých stihol odchytať tri zápasy v NHL. V apríli sa dohodol s "letcami" na novej dvojročnej zmluve, ktorá mu vynesie 3,25 milióna dolárov za sezónu.
      

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk