FC Barcelona nebodovala naplno: Bilbao je vo forme, vyškolilo aj Atletico Madrid

Futbalisti FC Barcelona remizovali v sobotnom dueli 17. kola španielskej La Ligy na ihrisku FC Valencia 1:1.

Skóre otvoril po prestávke útočník hostí Joao Felix, o vyrovnanie sa postaral v 70. minúte Hugo Guillamon. Barcelona sa posunula v tabuľke na tretie miesto, keď o bod preskočila Atletico, na druhý madridský tím Real stráca štyri body, obaja konkurenti však majú zápas k dobru. Valencia figuruje na 10. priečke.

V ďalšom zápase Atletico prehralo na pôde Bilbaa 0:2. Domáci potvrdili dobrú formu, trpkosť prehry nespoznali už v siedmom zápase za sebou. Madridčania nezabodovali druhýkrát z uplynulých troch ligových stretnutí.

Hráči FC Sevilla pokračujú v nepresvedčivých výkonoch, v sobotu podľahli doma Getafe 0:3. V sezóne dosiaľ zabodovali naplno iba dvakrát, na víťazstvo čakajú už desať duelov.

Celta Vigo zdolala v zápase zostupom ohrozených mužstiev Granadu 1:0. Ukončila tak šnúru 12 duelov bez plného bodového zisku, Granada natiahla sériu bez víťazstva na 14 stretnutí.

Slovenský futbalový brankár Martin Dúbravka.
Dúbravka vychytal triumf Newcastlu, Manchester City premárnil dvojgólové vedenie Zobraziť článok

La Liga - 17. kolo:

FC Valencia - FC Barcelona 1:1 (0:0)

Góly: 70. Guillamon - 55. Felix

FC Sevilla - FC Getafe 0:3 (0:2)

Góly: 5. Mayoral (z 11 m), 37. Mata, 80. Greenwood (z 11 m)

Athletic Bilbao - Atletico Madrid 2:0 (0:0)

Góly: 52. Guruzeta, 64. N. Williams

Celta Vigo - FC Granada 1:0 (1:0)

Gól: 20. Larsen, ČK: 80. Aspas (Celta)

Futbalisti SSC Neapol oslavujú víťazný gól.
Neapol s Lobotkom sa vrátil na víťaznú vlnu: Futbalisti Lecce ukončili mizernú sériu Zobraziť článok