Černákovi sa ešte teraz točí hlava: Bedard rozobral Tampu, Slafkovský nebodoval

Hokejisti Montrealu v zostave s Jurajom Slafkovským zvíťazili v noci na piatok v zámorskej NHL na ľade Detroitu 3:2 po predĺžení.

Bodovo naprázdno vyšiel aj obranca Erik Černák, ktorého Tampa Bay prehrala s Chicagom 3:5. Connor Bedard prispel k triumfu Blackhawks štyrmi bodmi. Colorado s Tomášom Tatarom nestačilo na Seattle 3:4. V 11 dueloch sa zrodili dva hetriky - trojgólové zápasy zaznamenali Charlie Coyle z Bostonu a Kyle Connor z Winnipegu.

Slafkovský odohral za Canadiens 13:17 minúty a pripísal si jednu strelu a hit. Víťazstvo Montrealu zariadil v 63. minúte Cole Caufield. Obranca hostí Mike Matheson zaznamenal v stretnutí gól a dve asistencie.

Slovenský hokejista  Martin Fehérváry.
Fehérváry prvýkrát v sezóne bodoval: Kopitar dosiahol jubilejnú métu Zobraziť článok

Bedard bol hrdinom Chicaga na ľade Lightning, keď sa blysol 4 bodmi (2+2). Prvý muž draftu 2023 dosiahol prvý viacbodový zápas v profilige. V 12 stretnutiach strelil sedem gólov a pridal štyri asistencie. Černák nastúpil v prvej obrannej dvojici "bleskov". Odohral 17:22 minúty, pripísal si dve strely, tri hity a mínusový bod.

Avalanche neuspeli proti Seattlu, keď o víťazstve hostí rozhodol 32 sekúnd pred koncom tretej časti Oliver Bjorkstrand. Tatar nastúpil na krídle štvrtého útoku a strávil na ľade 10:59 minúty. Slovenský útočník nebodoval v piatom zápase za sebou. Colorado prehralo štvrtý z uplynulých šiestich duelov.

Coyle strelil svoj prvý hetrik v kariére a pomohol Bostonu k víťazstvu nad New Yorkom Islanders 5:2. Tridsaťjedenročný útočník pridal okrem hetriku aj asistenciu. Bruins sa v úvode sezóny darí, keď uspeli v jedenástom z trinástoch zápasov a sú na čele Východnej konferencii.

Jets zdolali Nashville Predators 6:3 a dosiahli tretie víťazstvo v rade. V drese domácich sa 4 bodmi (3+1) blysol Connor. Mark Scheifele zaznamenal štyri asistencie.

NHL:
Boston - New York Islanders 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)

Góly: 15. Frederic (J. van Riemsdyk, Coyle), 27. Coyle (Zacha, Pastrňák), 44. Pastrňák (Marchand, Shattenkirk), 50. Coyle (J. van Riemsdyk, Frederic), 59. Coyle (Pastrňák, Marchand) – 18. Nelson (Dobson, Barzal), 43. Holmström (Pageau, Romanov).

Detroit - Montreal 2:3 pp (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)

Góly: 37. Fischer (Rasmussen, Chiarot), 47. Compher – 8. Matheson (Newhook), 41. Suzuki (Matheson, Monahan), 65. Caufield (Matheson, Suzuki).

New York Rangers - Minnesota 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)

Góly: 4. Trocheck (Lafreniere, E. Gustafsson), 42. Lafreniere (Panarin, Trocheck), 55. Wheeler (Cuylle, Lafreniere), 59. Panarin (Trocheck, Trouba) – 33. Duhaime (Faber, Hartman).

Ottawa - Vancouver 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)

Góly: 19. Batherson, 31. Zub (Kelly, Highmore) – 1. Boeser (Di Giuseppe, Hronek), 3. Michejev (E. Pettersson, Kuzmenko), 39. J. Miller (Di Giuseppe, Cole), 50. Michejev (E. Pettersson, Kuzmenko), 54. E. Pettersson (Q. Hughes, J. Miller).

Tampa Bay - Chicago 3:5 (2:4, 0:1, 1:0)

Góly: 4. Cirelli (Hagel, Sergačov), 13. Kučerov (Jeannot, Hedman), 58. Stamkos (Cirelli, Point) – 5. Bedard (Kurashev), 17. Korchinski (Donato, Entwistle), 18. T. Johnson (Bedard), 20. Bedard, 23. Perry (Bedard, N. Foligno).

Columbus - Dallas 2:5 (2:1, 0:2, 0:2)

Góly: 2. Jenner (J. Gaudreau, Roslovic), 9. Marčenko (Fantilli, Voronkov) – 10. Marchment (Duchene, Seguin), 31. Cr. Smith (Faksa, Lindell), 37. Duchene (Lundkvist), 44. Seguin (Lundkvist, Duchene), 58. J. Robertson (Pavelski).

St. Louis - Arizona 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Góly: 3. Sundqvist (Vrána, Blais), 26. Thomas (Bučnevič, Krug) – 16. Crouse (Keller, Schmaltz).

Winnipeg - Nashville 6:3 (1:1, 3:1, 2:1)

Góly: 5. Appleton (Lowry, Niederreiter), 22. Connor (Scheifele, Iafallo), 24. Connor (Scheifele, DeMelo), 31. Perfetti (Scheifele, Connor), 53. Dillon (DeMelo, M. Barron), 57. Connor (Iafallo, Scheifele) – 7. F. Forsberg (Nyquist), 33. F. Forsberg (Barrie), 57. Tomasino (Barrie, Del Gaizo).

Colorado - Seattle 3:4 (0:1, 2:2, 1:1)

Góly: 25. Byram (MacKinnon, Lehkonen), 36. MacKinnon (Makar, Rantanen), 53. Ničuškin (Toews, MacKinnon) – 19. Schwartz (Kartye, Dunn), 25. Bjorkstrand (Oleksiak, Larsson), 32. Beniers (Dunn, Schwartz), 60. Bjorkstrand (Tolvanen, Larsson).

Los Angeles - Pittsburgh 3:4 pp (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)

Góly: 15. Grundström (Kopitar, M. Roy), 30. Kempe (M. Anderson, Byfield), 47. Fiala (Dubois, Spence) – 8. Crosby, 39. Eller, 41. Guentzel (Crosby, E. Karlsson), 64. Rust (Malkin).

San Jose - Edmonton 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Góly: 19. Zetterlund (Hertl, Eklund), 30. Hertl (Zetterlund, Ochoťuk), 42. Zadina (Sturm, Carpenter) – 22. Nurse (Draisaitl, Foegele), 58. Nugent-Hopkins (Bouchard, Ekholm).