Union opäť stratil dvojgólové vedenie, Real Sociedad potvrdil úlohu favorita

Futbalisti SC Braga dokázali otočiť v utorkovom stretnutí C-skupiny Ligy majstrov na pôde Unionu Berlín z 0:2 na 3:2.
  • Zdroj: TASR/AP

Berlínčania opäť zahodili historicky prvý bod v najprestížnejšej klubovej súťaži v záverečných sekundách, keď obrat portugalského klubu dokonal striedajúci Andre Castro.

Berlínčania pustili z rúk remízový stav už v prvom stretnutí na ihrisku Realu Madrid, keď sa v poslednej nadstavenej minúte presadil Jude Bellingam. Duel proti Brage začali pritom ideálne a po dvoch góloch Sheralda Beckera viedli 2:0. Tesne pred prestávkou znížil hosťujúci Sikou Niakite a krátko po zmene strán vyrovnal nechytateľnou strelou Bruma. Keď sa už zdalo, že Union sa bude tešiť z premiérového bodu, hostia udreli z poslednej akcie v zápase.

V "déčku" sa dráma nekonala a Real Sociedad rozhodol o triumfe už v prvom dejstve. Vedenie pre Baskov zabezpečil už v 7. minúte Mikel Oyarzabal, na ktorého nadviazal v 27. minúte Brais Mendez.