Nemec sa opäť blysol: Šikovnou prihrávkou pomohol k výhre Devils

Slovenský hokejový obranca Šimon Nemec (19) prispel jednou asistenciou k triumfu New Jersey Devils v prípravnom zápase NHL na ľade New ...
  • Zdroj: SITA/AP

Slovenský hokejový obranca Šimon Nemec (19) prispel jednou asistenciou k triumfu New Jersey Devils v prípravnom zápase NHL na ľade New Yorku Rangers 3:2. V prvej tretine sa podieľal na presnom zásahu Tylera Toffoliho.

Nemec bol s minutážou 22:18 druhý najvyťaženejší hráč hostí, mal aj plusový bod, dve strely a štyri trestné minúty.

Predsezónny debut v drese Chicaga vyšiel Connorovi Bedardovi, tohtoročnej draftovej jednotke. V domácom dueli proti St. Louis si pripísal asistencie pri oboch góloch tímu a aj jeho zásluhou Blackhawks uspeli 2:1 po predĺžení.

Za Chicago nastúpil aj 18-ročný slovenský krídelník Martin Mišiak. Odohral 11:34 min a do štatistík si zapísal mínusový bod.

Prípravné zápasy pred NHL:

Pittsburgh - Buffalo 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Góly: 49. a 60. O'Connor, 32. Rakell - 40. Tage Thompson.

Washington - Detroit 4:3 (0:0, 2:1, 2:2)

Góly: 28. Bäckström, 33. Wilson, 48. Sandin, 57. Carlson - 57. a 59. Fabbri, 24. Sprong.

NY Rangers - New Jersey 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)

Góly: 30. Gustafsson, 60. Othmann - 19. Toffoli, 41. Bratt, 59. McLeod.

Minnesota - Colorado 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Góly: 1. a 60. Kaprizov, 14. Goliáš, 35. Brodin - 16. Stienburg, 58. Tufte.

Chicago - St. Louis 2:1 pp (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 31. Kurashev, 65. Athanasiou - 49. Thomas.

Seattle - Vancouver 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Góly: 44. a 56. Tolvanen, 10. Melanson - 29. Garland.