Slafkovský duel proti Nemcovi nedohral: Ďalšie zranenie?

Proti sebe stáli prvýkrát v živote! Juraj Slafkovský (19) sa v noci na utorok predstavil s Montrealom Canadiens v prípravnom zápase NHL ...

Proti sebe stáli prvýkrát v živote! Juraj Slafkovský (19) sa v noci na utorok predstavil s Montrealom Canadiens v prípravnom zápase NHL proti New Jersey Devils v zostave so Šimonom Nemcom (19).

Špeciálna noc to bola hlavne pre Nemca, ktorý pri výhre 4:2 strelil najkurióznejší gól kariéry z polovice klziska. Naopak, pre Slafkovského zápas dopadol katastrofálne: nedohral ho.

Dva slovenské talenty narobili poriadny vietor na vlaňajšom drafte, keď si Slafkovského najskôr z prvého miesta vybral Montreal a následne druhé New Jersey siahlo po Nemcovi. Veľkí kamaráti a kolegovia z reprezentácie sa v noci na utorok postavili proti sebe vôbec prvýkrát.

O veľkú šou sa tentoraz však postaral Nemec, ktorý sa presadil v 26. minúte zápasu, keď počas presilovej hry vystrelil od červenej čiary a od zadného mantinelu sa puk odrazil za brankára Sama Montembeaulta. Ako by sám Slafkovský povedal, gól ako z bufetu!

Košický rodák nastúpil v prvom útoku domácich s Joshom Andersonom a Alexom Newhookom. Zápas však pre neho v konečnom dôsledku vôbec nedopadol dobre. V tretej tretine v samotnom závere totiž zažil brutálne striedanie v útočnej zóne, počas ktorého ho obrana Devils poriadne „pomasírovala“. Najskôr ho bodyčekom na mantineli pripučil John Marino, neskôr si ho podal v rohu aj jeho parťák z obrany Jonas Siegenthaler.

Slafkovský následne s bolestivou grimasou predčasne zamieril pod sprchy. Vedenie Montrealu zatiaľ neaktualizovalo správy týkajúce sa jeho zdravotného stavu. Slafkovský vo svojej nováčikovskej sezóne v NHL vinou zranenia odohral len 39 zápasov. Fanúšikovia preto dúfajú, že sa mu v prípravnom zápase nič nestalo.

Úvodné dni prípravného kempu sú však zatiaľ pre košického rodáka mimoriadne rozpačité. „Nemôžem kúpiť sebavedomie a potom mu ho podarovať,“ vyjadril sa na adresu Slafkovského tréner Canadiens Martin St. Louis.