Zámorský odborník prehovoril: Slafkovský zaostával, Mešár ukázal svoje kvality

Slovenskí hokejoví útočníci Juraj Slaflkovský (19) a Filip Mešár (19) zažili odlišný úvodný deň v tréningovom kempe tímu Montreal Canadiens ...
  • Zdroj: SITA/AP

Slovenskí hokejoví útočníci Juraj Slaflkovský (19) a Filip Mešár (19) zažili odlišný úvodný deň v tréningovom kempe tímu Montreal Canadiens zo zámorskej NHL pred začiatkom sezóny 2023/2024.

Zahrali si v rôznych formáciách v modelovanom zápase a aj keď Slafkovský zaznamenal asistenciu, podľa Marca Dumonta z portálu Montreal Hockey Now sa ukázal v lepšom svetle Mešár.

Slafkovský hral v útoku s Alexom Newhookom a Joshon Andersonom. "Mal veľký problém prispôsobiť sa rýchlosti spoluhráčov z formácie, pri väčšine akcií za nimi zaostával o pár krokov. Predviedol niekoľko slušných únikových prihrávok, ale väčšinu času si rozumeli iba Newhook s Anderson. Slafkovský však odohral prvý zápas od 15. januára, čo mohlo vysvetľovať jeho slabší výkon," uviedol expert o vlaňajšej jednotke draftu nováčikov.

Mešár si zahral v jednej formácii s Jakeom Evansom a Joelom Armiom. Podľa odborníka patril medzi hráčov, ktorí v dueli vyčnievali. "Na ľade síce nedominoval, ale predviedol niekoľko pekných akcií, ktoré viedli k dobrým gólovým šanciam. Hráča ako Mešár chcete vidieť zapojeného do hry pri každom striedaní a tak to bolo aj v tomto stretnutí," zhodnotil Dumont krídelníka, ktorého Montreal draftoval vlani z 26. miesta.

Proti vojne sa najnovšie vyjadruje obranca Calgary Flames v NHL Nikita Zadorov.
Nikita Zadorov z Calgary: Prvý Rus, čo si otvoril ústa! Zobraziť článok

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});