Majster sveta v cyklistike van der Poel: Z policajnej cely na trón!

Titul majstra sveta sa nerodil vôbec jednoducho. Holandský cyklista Mathieu van der Poel (28) cítil na stupni víťazov obrovskú satisfakciu.
  • Zdroj: getty images

Vlaňajšie snaženie hviezdy svetového pelotónu totiž dopadlo úplne katastrofálne po tom, ako sa dostala do konfliktu s miestnymi tínedžerkami a skončila v policajnej cele.

FOTOGALÉRIA: Mathieu van der Poel

Mathieu van der Poel triumfoval v pretekoch elite s hromadným štartom na MS v Glasgowe, keď na 271,1 km dlhej trati vybojoval zlato po sólovom úniku s výrazným náskokom 1:37 min. pred Belgičanom Woutom van Aertom, bronz získal Slovinec Tadej Pogačar.

zomrel bývalý cyklista Federico Bahamontes, ktorý sa v roku 1959 stal prvým španielskym víťazom Tour de France.
Zomrel najlepší vrchár v histórii Tour de France Federico Bahamontes († 95) Zobraziť článok

Na ceste za prvenstvom ho nezastavil ani pád na mokrej vozovke na méte 16,5 km pred finišom. „Je to niečo fantastické, moje najväčšie víťazstvo na ceste. Vždy som túžil vyhrať tento šampionát, bol to môj hlavný cieľ a teším sa, že budem rok jazdiť v dúhovom drese. Zaplnil som prázdne miesto v mojej kariére. Pád bol nepríjemný, zrazu som sa ocitol na zemi a radšej by som zostal na bicykli, ale triumf je možno ešte o to cennejší,“ uviedol van der Poel.

Anglická futbalistka Lauren Jamesová (vpravo) predviedla nechutný zákrok, po ktorom videla červenú kartu.
Anglickej futbalistke praskli nervy! Súperke uštedrila bolestivý kopanec Zobraziť článok

Na cestárskom tróne vystriedal Belgičana Remca Evenepoela, ktorý vyhral vlani v austrálskom Wollongongu. Tam skončil Mathieu van der Poel pred pretekmi v policajnej cele po konfrontácii s miestnymi tínedžerkami, ktoré ho v noci údajne rušili búchaním na dvere hotelovej izby. Unavený potom preteky nedokončil. „Toto víťazstvo cítim aj ako revanš za to, čo sa stalo minulý rok. Posledné kilometre som teraz išiel sám a myslel som na to všetko!“