Slovenkám nevyšiel vstup na ME: Nezvládli koncovku a s Maďarskom prehrali

Slovenským basketbalistkám nevyšiel vstup do bojov na majstrovstvách Európy. V slovinskej Ľubľane prehrali vo štvrtok v prvom dueli základnej ...
  • Zdroj: TASR/Martin Baumann

Slovenským basketbalistkám nevyšiel vstup do bojov na majstrovstvách Európy. V slovinskej Ľubľane prehrali vo štvrtok v prvom dueli základnej D-skupiny s Maďarskom 67:89.

FOTOGALÉRIA: Slovensko - Maďarsko

V piatok ich o 20.45 h čaká stretnutie s obhajcom titulu Srbskom, štvrtým účastníkom skupiny je Turecko.

Prvý polčas vyhrali Maďarky o osem bodov, no ešte na začiatku záverečnej štvrtiny bolo skóre vyrovnané 55:55. V ďalšom priebehu však už jednoznačne dominovali Maďarky. Zverenky trénera Juraja Suju prehrali štvrtú časť hry napokon až o 20 bodov - 14:34. Ich najlepšou strelkyňou bola Nikola Dudášová s 15 bodmi.

Milan Borjan v bránke Kanady.
Slovan našiel náhradu za Chovana: Na Tehelnom poli zarobí sto tisíce eur! Zobraziť článok

Slovenky tak zaznamenali s týmto súperom piatu prehru v rade na ME, respektíve v kvalifikácii. Z historického hľadiska majú proti Maďarsku bilanciu 5 výhier a 9 prehier.

ME 2023 basketbalistiek v Slovinsku a Izraeli

D-skupina (Ľubľana/Slov.):

SLOVENSKO – Maďarsko 67:89 (32:40)

zostava a body SR: Moravčíková 9, Jakubcová 8, Wrzesiňská 7, Páleníková 6, Buknová 2 (Dudášová 15, Orozsová 9, Mištinová 6, Stašová 5, Sedláková 0). Najviac bodov Maďarska: Kissová 22, Dubeiová 17, Goreeová 16

TH: 23/16 – 20/16, Fauly: 25 - 23, Trojky: 5 - 9, Rozhodovali: Vulič (Chor.), Jacobs (Bel.), Tomičová (Chor.), štvrtiny: 12:16, 20:24, 21:15, 14:34.