Lotyši čelia trestnému oznámeniu: Polícia riešila takúto vec prvý raz

Lotyšská hokejová reprezentácia čelí trestnému oznámeniu za logo stávkovej spoločnosti Olybet, ktoré mala na dresoch počas MS v hokeji.
  • Zdroj: TASR/AP

Lotyšská hokejová reprezentácia čelí trestnému oznámeniu za logo stávkovej spoločnosti Olybet, ktoré mala na dresoch počas MS v hokeji.

FOTOGALÉRIA: Lotyšsko

Záverečné dva zápasy odohrali vo Fínsku, kde má monopol na ponúkanie, prevádzkovanie a propagáciu stávkovania a hazardu štátna spoločnosť Veikkaus. Lotyšsko obsadilo senzačné tretie miesto a získalo prvý cenný kov v histórii.

Lotyši mali inkriminované logo na rukávoch počas celého šampionátu, úvodných osem zápasov však absolvovali v domácej Rige. V semifinále prehrali s Kanadou 2:4, bronz vybojovali po triumfe 4:3 pp nad USA. Podľa trestného oznámenia mali porušiť lotériový zákon. 

Hráči Lotyšska oslavujú bronzové medaily na 86. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji.
Bronz Lotyšska na MS má dohru: Parlament narýchlo vyhlásil štátny sviatok Zobraziť článok

 "Lotyšský národný tím mal na dresoch reklamu, ktorá nebola tunajšia. Niekto mal pocit, že by polícia mala vyšetrovať potenciálny trestný čin. Polícia vec zaznamenala a začala predbežné vyšetrovanie. Nič viac sa v tejto veci zatiaľ nedeje," uviedol policajný komisár Arto Partanen pre fínske médiá.  

Veikkaus investuje zisky do športu, vedy, umenia, mládeže či zdravotníctva. "Takéto trestné oznámenie sme obdržali prvýkrát. Viac vám povieme v najbližších týždňoch a mesiacoch, tento prípad nie je prioritou," dodal Partanen.

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});