Matej Lipták sa stal trénerom svetovej hviezdy: Povedie ju už na grandslamovom Roland Garros

Lipták v minulosti priviedol Dominiku Cibulkovú k triumfu na MS WTA Tour v Singapure i k finálovej účasti na Australian Open.
  • Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Lipták v minulosti priviedol Dominiku Cibulkovú k triumfu na MS WTA Tour v Singapure i k finálovej účasti na Australian Open.

FOTOGALÉRIA: Matej Lipták

Matej Lipták sa stal novým trénerom švajčiarskej tenistky Belindy Benčičovej. Kapitán slovenského tímu v Pohári Billie-Jean Kingovej povedie svetovú dvanástku už na grandslamovom Roland Garros, ktorý odštartuje v Paríži 28. mája. Švajčiarka so slovenskými koreňmi to potvrdila v rozhovore pre denník Blick.
 

Lipták v minulosti priviedol Dominiku Cibulkovú k triumfu na MS WTA Tour v Singapure i k finálovej účasti na Australian Open. Trénoval aj ďalšiu bývalú slovenskú reprezentantku Danielu Hantuchovú, Lukáša Lacka, či Češku Petru Kvitovú. Vo funkcii kapitána slovenského tímu v Pohári Billie-Jean Kingovej pôsobí Lipták od roku 2009.
 

"S Matejom sa poznáme už dlho a pred týždňom sme začali spolu trénovať. Uvidíme, ako nám to bude fungovať," uviedla Benčičová, ktorá v 1. kole dvojhry na Roland Garros nastúpi proti kvalifikantke. Podľa olympijskej šampiónky vo dvojhre z OH 2020 v Tokiu bude pre ňu priorita dobre sa pripraviť na trávnatú časť sezóny, ktorá vyvrcholí Wimbledonom.

 

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});