Prvé prekvapenie šampionátu: Prečo nosia Lotyši kvety pred českú ambasádu?

Česi stratili prvé body, Lotyši prvé body získali. Svetový šampionát v hokeji pripravil v pondelok fanúšikom prvé prekvapenie. Postarali ...

Česi stratili prvé body, Lotyši prvé body získali. Svetový šampionát v hokeji pripravil v pondelok fanúšikom prvé prekvapenie. Postarali sa oň domáci Lotyši, ktorí po dvoch úvodných prehrách dokázali zdolať Česko 4:3 po predĺžení.

FOTOGALÉRIA: Česko - Lotyšsko

„Čechov sme zdolali prvý raz v histórii. To je neuveriteľné,“ povedal novinárom po stretnutí Oskars Batna, ktorý v poslednej minúte predĺženia rozhodol o výhre Lotyšska. "Nemám slov. Môžete počuť, čo sa stalo, štadión ´vybuchol´. Je to úžasný pocit," dodal útočník Lotyšska.

Hosťom Kristíny Pavlikovskej počas zápasu Slovenska so Švajčiarskom bude bývalý slovenský hokejový reprezentant a tréner Róbert Pukalovič.
MS v hokeji očami hostí Nového Času: Zápas so Švajčiarskom rozobral Róbert Pukalovič Zobraziť článok

V noci na utorok sa potom pri dverách českej ambasády v Rige ubjavili kvety a dažďom rozmočený odkaz: „Ďakujeme vám, že ste tento deň urobili nezabudnuteľným.“

Online prenos zo zápasu Česko - Lotyšsko.
MS v hokeji 2023: Online prenos zo zápasu Česko - Lotyšsko Zobraziť článok

Lotyši zdolali Česko prvý raz v histórii a ako káže miestny zvyk, nosili pred veľvyslanectvo porazených kvety, aby zmiernili ich bolesť z prehry.