Trápenie Liptovského Mikuláša sa skončilo: Futbaloví bezdomovci vypadli do druhej ligy

V najvyššej slovenskej futbalovej súťaži je rozlúštená prvá časť tajničky. Hráči MFK Tatran Liptovský Mikuláš totiž po prehre s Michalovcami ...
  • Zdroj: facebook.com/mfktatran

V najvyššej slovenskej futbalovej súťaži je rozlúštená prvá časť tajničky. Hráči MFK Tatran Liptovský Mikuláš totiž po prehre s Michalovcami 1:3 vedia, že definitívne opúšťajú Fortuna ligu. Vydržali v nej dve sezóny, ale za ten čas sa ani raz nepredstavili v domácom prostredí. Ich štadión totiž nespĺňa prvoligové predpisy, preto hrávali v Poprade.

FOTOGALÉRIA: Trápenie Liptovského Mikuláša sa skončilo

Tam však nenašli skutočné domáce prostredie a návštevnosť fanúšikov postupne klesala. Na tribúny chodili časom pomaly už len rodinní príslušníci hráčov a počet návštevníkov sa pohyboval okolo 200 divákov. V prvej sezóne ešte ťažili z nováčikovskej eufórie a s prehľadom sa udržali v súťaži. Obsadili ôsme miesto a dokonca hrali aj baráž o miestenku v Európskej konferenčnej lige. Opäť sa však potvrdilo, že druhá sezóna býva pre nováčikov kritická. Štyri kolá pred koncom nadstavbovej časti strácajú na predposledné Zlaté Moravce už 14 bodov, v hre je ich pritom už len 12.

Liptáci v existenčnom súboji prehrávali so Zemplínčanmi už od 2. minúty, keď inkasovali od Lukáša Jánošíka. Poistku hostí pridal o osem minút neskôr Daniel Magda a od 34. minúty viedli Michalovčania už 3:0 po zásahu Matúša Marcina. Hráči MFK Tatran síce ešte pred polčasovou prestávkou skorigovali zásluhou Christiána Steinhübela, no viac gólov už nepadlo.

Súboj Žiliny so Slovanom priniesol až šesť gólov.
Slovan Bratislava stále živí nádej na titul: Gólovú prestrelku rozhodol útočník Čavrič Zobraziť článok

„Gratulujem Michalovciam k zaslúženým trom bodom. Súper v prvom polčase využil naše školácke chyby, ktoré by sa v najvyššej súťaži nemali stávať. Aj keď sme sa možno potom snažili hrať, na prvú ligu to bolo málo,“ povedal kouč Liptákov Ondrej Desiatnik (47). Podľa neho hráčov počas jari ťažila psychika, čo bolo vidieť v tréningoch aj v zápasoch. „Snažili sme sa ich namotivovať, ale nepodarilo sa nám to, preto sme záchranárske práce nezvládli,“ doplnil v poradí štvrtý tréner klubu v tejto sezóne.