Slafkovský žartoval o otrase mozgu: Mám hlavu z východnej Európy!

Späť v akcii! Montreal s Jurajom Slafkovským (18) prehral doma v noci na nedeľu s Los Angeles 2:4. Prvý muž draftu 2022 nastúpil v druhom ...

Späť v akcii! Montreal s Jurajom Slafkovským (18) prehral doma v noci na nedeľu s Los Angeles 2:4. Prvý muž draftu 2022 nastúpil v druhom útoku s Kirbym Dachom a Mikom Hoffmanom. Do štatistík sa nezapísal, zaznamenal dve strely a dve trestné minúty. Pred zápasom si však aj zavtipkoval.

FOTOGALÉRIA: Slafkovský: Mám hlavu z východnej Európy!

Slafkovský totiž inkasoval v poslednom období dva nepríjemné hity od Jasona Dickinsona z Chicaga a Luka Schenna z Vancouvera, z oboch vyviazol bez zranenia napriek tomu, že vyzerali mimoriadne nebezpečne.

„Musím mať hlavu hore, pretože inkasovať každé dva týždne takého hity nie je dobré. Absolvovať potom vyšetrenie na otras mozgu nie je nič príjemné. Mám tvrdú hlavu z východnej Európy, preto som to zvládol,“ vtipkoval košický kanonier ešte pred duelom s LA. Po 22 zápasoch v najprestížnejšej hokejovej lige sveta má Slafkovský na konte 4 góly a 4 asistencie.

Z trojice Slovákov, ktorí sa spolu s ním predstavili v sobotňajšej akcii, bodoval len Adam Ružička. Ten pokračuje vo fantastických výkonoch v tejto sezóne. V kanadskom derby s Torontom zaznamenal Ružička asistenciu, ale jeho Calgary napokon prehralo 4:5 po predĺžení.